Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Seriály

Kréta a Santorini, to jsou malebné pláže prohřáté sluncem a tyrkysové moře


Pláž Elafonisi leží v jihozápadním cípu ostrova Kréta. Jedinečný přírodní útvar spojuje pevninu s ostrůvkem. Ráj pro rodiny s dětmi. | foto: Shutterstock

Premium Doporučujeme
Kréta je ostrovem mnoha tváří. Jedni ji popisují jako rušné místo plné barů, diskoték a nočního života. Jiní jako romantický a poklidný kus pevniny v moři, ideální pro lenošení a dokonalý relax. Další jako ráj milovníků historie a památek. Pravdu mají všichni. Každá část Kréty, největšího řeckého ostrova, je totiž jiná. Patří tak mezi nejoblíbenější destinace, kam v létě míří na vlastní pěst i s cestovkami tisíce Čechů.

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Předplatit

Z Prahy míří přímé lety do Chanie na západě ostrova a Heraklionu na severu. „Do Chanie létá Smartwings v pondělí, ve středu a v pátek, do Heraklionu denně,“ říká Josef Trejbal z portálu Letuška.cz. Do Heraklionu směřuje přímé lety z Prahy v pondělí, čtvrtek a sobotu rovněž Eurowings. Obě společnosti sem budou létat až do října. „Ceny letenek přímých spojů do Řecka se v letním období pohybují okolo osmi tisíc korun. Letenky s přestupem jsou levnější v průměru o 20 procent,“ doplňuje Trejbal. „Kromě Prahy ale máme na výběr také odlety z regionálních letišť,“ říká Kateřina Pavlíková, tisková mluvčí Čedoku. Jde o chartery cestovních kanceláří. Už teď před prázdninami tak létají Češi na Krétu rovněž z Ostravy, Brna, Pardubic nebo Karlových Varů. A Čedok od srpna nabídne navíc ještě odlety z Českých Budějovic.

Dočtěte tento exkluzivní článek s předplatným iDNES Premium

Měsíční

89
Předplatit
Můžete kdykoliv zrušit

Roční

890
Předplatit
Ušetříte 178 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Dvouleté

1 690
Předplatit
Ušetříte 446 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Připojte se ještě dnes a získejte:

  • Neomezený přístup k obsahu Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Více než 50 000 prémiových článků od renomovaných autorů
  • Přístup k našim novinám a časopisům online a zdarma ve čtečce
Více o iDNES Premium
Máte už předplatné? Přihlásit se