Středa 1. února 2023, svátek má Hynek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Sjezd lidovců: Bude stačit na vstup do sněmovny klidná síla?

Chce-li KDU-ČSL za rok uspět ve volbách, měla by udělat úkrok doleva, stát se alternativou k ČSSD a nadnést výrazné téma.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Procházka Martin

O UTAJOVANÝCH ZRÁDNÝCH JEDNÁNÍCH BĚLOBRÁDKA A SPOL.
 SE SUDETONĚMECKÝM LANDSMANSCHAFTEMJest jen příznačné, že na otevřený dopis vzdělávacího občanského Sdružení Jana Šrámka z 6. 2. 2012 adresovaný předsednictvu KDU-ČSL a k rukám předsedy Pavla Bělobrádka, v němž je požadováno vysvětlení smyslu a obsahu utajovaných jednání představitelů nejvyšších KDU-ČSL s představiteli Sudetoněmeckého Landsmanschaftu, o kterých není informována ani základna řadových členů KDU-ČSL natož pak česká veřejnost, dosud nikdo z vedení této strany neodpověděl. (Viz: http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky/nelze-mlcet.html)
0/0
9.6.2013 11:54
Foto

Procházka Martin

PO/LUXOVSKÁ KDU-ČSL jakožto VLIVOVÁ AGENTURA CIZÍ MOCI
ZNEUŽÍVAJÍCÍ NÁBOŽENSKÉ ZALOŽENÍ NAIVNÍHO A POLITICKY NEGRAMOTNÉHO ELEKTORÁTU A POPÍRAJÍCÍ TRADIČNÍ PRINCIPY ČESKĚ KŘESŤANSKÉ POLITIKYPodle všeho se KDU-ČSL vyvinula ve velmi výhodnou agenturu cizího vlivu v českém prostředí, a to pro výjimečnou povahu jejího byť pomalu vymírajícího elektorátu. Ten jest charakterisován sklonem k nekritickému respektování formálních autorit a s tím související neschopností nastolit ve straně vnitřní demokratické poměry a zejména naivně poskytovanou volební preferencí jakékoliv garnituře politiků, jimž postačuje pouze formální zaštiťování se obhajobou tzv. křesťanských hodnot. § Vedle toho jest voličská báze zejména z prostředí tzv. praktikujících příslušníků církví velmi účinně posilována doporučeními k zejména volební preferenci KDU-ČSL či podobných subjektů voleb, např. presidentského kandidáta Schwarzenberga, ze strany církevní hierarchie, jíž jest velmi snadno rozšiřovat nepatřičně stereotyp laiky nezpochybnitelné autority kléru ve věcech náboženských i do sféry politické. Tato politická doporučení jsou předestírána jakožto závazná i morálně a záludnost tohoto postupu spočívá v okolnosti, že věřící se pak domnívají, že jejich akceptování má i existenciální dopad na perspektivu celkového životního smyslu - spásu duše apod. § Takto snadno a silně - existenciálně - manipulovatelný voličský elektorát by mohl být nepotopitelnou letadlovou lodí desantu vlivové agentury, pokud by ovšem praktická politika KDU-ČSL nevzbuzovala v kritičtějších segmentech společnosti tak intenzivní odpor, že způsobuje populační úbytě tohoto elektorátu. § Ve strategické perspektivě způsobuje aliance po/luxovských vedoucích garnitur KDU-ČSL, zrazujících zejm. vlastenecké a sociální tradice českých křesťanských stran, s nekriticky oddaným elektorátem nejen nevratné škody české křesťanské politice, nýbrž i českému křesťanství samotnému, a to paradoxně s nemalým příspěvkem představitelů české církve.
0/0
8.6.2013 20:51
Foto

Procházka Martin

O LIDOVECKÝCH ZRÁDCÍCH VLASTENECKÝCH A SOCIÁLNÍCH IDEÁLů
KŘESŤANSKÝCH STRAN V ČECHÁCH A NA MORAVĚNaprosto integrální součástí křesťanské politiky v českých zemích od časů Sušilovy skupiny přes fasi Katolické strany národní na Moravě (Hruban) a Moravsko-slezské křesťansko-sociální strany na Moravě (Msgre. Šrámek) až po éru Čs. strany lidové v meziválečném/válečném období až do r. 1948 bylo sledování ideje českého/čs. vlastenectví a ideje sociání spravedlnosti. § Tyto fundamenty programu křesťanské politiky byly hanebně zrazeny politikou garnitury representované jmény jako např. Lux, Kasal, Svoboda, Kalousek až po Bělobrádka.
0/0
8.6.2013 16:46
Foto

Černoušek

chystá se bouda na voliče
KDU-ČSL je zcela jistě alternativou svého klonu TOP09. Možná by mohla být i horší alternativou dnes tak s oblibou špiněné ODS. Možná by mohla být KDU-ČSL srovnatelnou alternativou VV. Představa o KDU-ČSL jako alternativě ČSSD je však směšná. Politický profil KDU-ČSL to racionálně neumožňuje: předstírání, že konzervativní, do morku kostí církevnická a bezskrupolózně všehoschopná strana je schopná autenticky sdílet program levice, by byla jen účelová lež, past na voliče. Půjde opět o starý trik, který v minulých volbách vyzkoušely VV, když se stavěly jako div ne levicová strana, zasazující se za přímou demokracii. Po volbách by KDU-ČSL tuto masku pochopitelně odhodila a zase by bylo vystaráno na 4 roky od té drzé voličské holoty, která si myslí, že bude volením něco určovat. Účelovost je ostatně dokumentovaná i výše v článku, kde se cituje výrok, že je třeba se protentokrát prezentovat levicově, protože "vývoj jde doleva".   
0/0
7.6.2013 7:07