Středa 31. května 2023, svátek má Kamila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Solární daň: Právní prasárna, nebo si stát může danit, jak se mu zlíbí?

Právníci v průzkumu ČESKÉ POZICE spíše souhlasí s rozhodnutím Ústavního soudu, který nechal v platnosti zdanění fotovoltaiky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Martin Cabejšek

Děkuji za nápad. Obávám se však, že...
...určitou představu o tom, kolik doopravdy dlužíme má asi opravdu jen Kalousek a jeho vnitřní gang uvnitř ministerstva financí. A řekl bych, že pravda bude hodně nepěkná a mnohokrát horší, než mediálně známá čísla. Vezměte si, že firmu ČEZ, kterou formálně ovládá ministerstvo financí, nikdo nekontroluje. Jak to tam asi musí vypadat, když degenerativní personální politika se nijak neliší od ostatních odvětví ve státní správě?
0/0
25.6.2012 13:04
Foto

Vlkodlac

V tomto případě neberu
V tomto případě neberu Kalouska jako viníka "solární prasárny" (i když politickou odpovědnost nepochybně nese), ale jako správce státní kasy.
0/0
10.6.2012 11:31
Foto

B10o57h30u94m51i63l 48H61o96l56u58b90e63c 9235680558723

Ne právní, ale politcká prasárna a to na druhou
Pomineme-li nesmysl dotování tohoto způsobu výroby elektrické energie, zejména pak z těch velkoplošných  "hrůz" na našich loukách a polích, kam se jenom podíváme, je to za prvé nesmyslná úprava cenové regulace odběrních cen schválená parlamentem napříč politickými stranami bezkoncepčně na poslední chvíli. Dále to je "apolitická" vláda Fišerova, která tento výsostně ekonomický problém přes rok programově neřešila. A tento pán za tohle nicnedělání, které ale dále deformuje ekonomické prostředí a stojí naší ekonomiku i veliké peníze - zdražení elektřiny - si chce jít sednout na Hrad. Takže politici při schvalování zákona to sprasili jedním směrem, a nyní, aby ekonomické hrůzy z toho plynoucí minimalizovali,  tak to prasí (a to zcela jistě stejní, kteří původní zákon odhlasovali) v protisměru. A protže to je obé prasárna, ale zdanění minimalizuje důsledky, je to tak v pořádku - proto se s nálezem Ústavního soudu ztotožňuji.
0/0
10.6.2012 10:27
Foto

Martin Cabejšek

Jako podnikatel, říkám jednoznačně: ...
  Je to prasárna. Protože, vůči poctivým podnikatelům ruší princip fair-play. Navíc je to typická Kalouskovina, podnikatelé v menších solárních projektech mouhou mít nedostatek peněz na splácení úvěrů bankám, dostanou se do insolvence a solárka pak se slevou koupí ČEZ. Který je úplnou náhodou, pod ministerstvem financí. A to má úplnou náhodou pod kontrolou Kalousek. No, a až se věci uklidní, bude ČEZ sklízet dotace na solárka dalších dvacet let.  Kontrolní otázka: Proč jsme se nedočkali zpětného zdanění výstavby dálnic, které jsou u nás až třikrát dražší než v Německu, a které se staví ještě podle smluv uzavřených s guru českých dopravních mafiánů Alešem Řebíčkem(ODS)?
0/0
7.6.2012 15:51
Foto

S. Marková

S tím předražováním dálnic
S tím předražováním dálnic máte samozřejmě pravdu.Na druhou stranu však nechápu,proč by měli lidé platit daň na nějaké projekty,které vymyslí přitroublá vláda a samozřejmě je musí financovat z peněz ukradených daňovým poplatníkům.Okrádají nás snad málo?Sezením v parlamentu se,bohužel prachy netvoří.
0/0
7.6.2012 19:25
Foto

Vlkodlac

"Solární energetika" je
"Solární energetika" je státem zřízená loupež a megatunel objemem srovnatelný snad jedině s kupónovou privatizací.Ústavní soud měl především zrušit zákony, na jejichž základě je vlastnické právo spotřebitelů omezováno ve prospěch solárních zlodějů. Pokud chtěl stát podporovat "obnovitelné zdroje energie", měl to udělat například pomocí daňových úlev či dotací.  Podpora by pak byla "viditelná" a nemohla by dorůst do takové obludnosti. "Vlastnické právo všech vlastníků má stejný zákonný obsah a ochranu... Vlastnictví zavazuje. Nesmí být zneužito na újmu práv druhých... Vyvlastnění nebo nucené omezení vlastnického práva je možné ve veřejném zájmu, a to na základě zákona a za náhradu."Žádám náhradu. Asi pošlu Kalouskovi složenku...
0/0
8.6.2012 6:35
Foto

Martin Cabejšek

Udělejte to!
  Pošlete mu prosím tu složenku. A to v obálce s vystřelenou nábojnicí, oni se tam takhle mezi sebou dorozumívají. Beze slov.
0/0
8.6.2012 13:17
Foto

Šífák

Vylepšení nápadu
Pošlete mu ještě i složenku, ve které bude i uvedená částka, kolik dluží stát v průměru na jednoho občana. Aby věděl, o kolik se toto zadlužení, díky vládě premiéra Nečase, spolu s jeho značným přičiněním navýšilo. 
0/0
24.6.2012 6:37
Foto

Složenku pošlete Bursíkovi,
který tu solární prasárnu zařídil.
0/0
10.6.2012 11:04
Foto

Janko

Složenku posílejte Fischerovi
Za zdražení elektřiny není odpovědný Bursík, ale Jan Fischer. Jako předseda vláda mohl v roce 2009 přijmout novelu zákona o obnovitelných zdrojích, která by umožnila výrazné snížení cen elektřiny ze solárů. Bohužel se tak stalo až v dubnu 2010 a do už bylo pozdě.   Na celou situaci už v listopadu 2009 upozornili tehdejší zaměstnanci ERU, poslanci tyto informace ignorovali,  místo ochrany národních zájů zřejmě vyrazili stavět fotovoltaické elektrárny.
0/0
10.6.2012 17:28
Foto

Vlkodlac

Jsou v tom všichni
Jsou v tom všichni, jeden vedle druhýho. Největší odpovědnost mají samozřejmě předsedové vlád, ale i tehdejší vedení partají, především vládnoucích. Již v první polovině roku 2009 byl naprosto zřejmé, že se to vyvíjí v loupež stamiliardového řádu. Fischer se aspoň může vymlouvat, že toho "měl moc", což nejspíš i měl. Topolánek asi ne zadarmo dostal teplý flek v energetice. A kdo ví, kolik solárek mu říká pane.  Mimochodem, solárko s anonymním vlastníkem bylo (a patrně stále i dnes je) daleko nejšikovnějším instrumentem korupce. Obchodní společnost zřídí akciovku, zainvestuje solárko a "prodá" anonymní akcie. Neznámý držitel má dvacet let žní...
0/0
11.6.2012 6:51
Foto

A1

lide by meli platit protoze
lide by meli platit protoze si tu pritroublou vladu (parlament) sami zvolili... protoze se nezajimaji o to co se prave schvaluje .... protoze  zacnou kvicet az kdyz je vse hotovo a neda se uz nic (krom retroaktivnich prasaren) delat co jsme si zvolili to mame, podivejte se kolik ty strany ktere tu solarni loupez protlacily dostaly v dalsich volbach hlasu....
0/0
8.6.2012 7:38