19. června 2010 9:04 Lidovky.cz > Sport > MS ve fotbale

Bezpečnost selhala. Fanoušek pronikl do šatny Anglie, urážel Beckhama

Anglie - USA (David Beckham).  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Anglie - USA (David Beckham). | foto: Reuters

KAPSKÉ MĚSTO (JAR) Bezpečnostní opatření na světovém šampionátu ve fotbale dostala vážnou trhlinu. Po pátečním bezbrankové remíze Anglie s Alžírskem se totiž jednomu z fanoušků podařilo dostat do šatny anglických fotbalistů. Podle agentury AP se dokonce dostal do konfliktu s Davidem Beckhamem.

Neznámý fanoušek se dokázal protáhnout kolem policistů a ochranky na stadionu a dostal se až do kabiny hráčů. Zde prý urážel Beckhama, který je s týmem, přestože kvůli zranění nemůže hrát. Zda v té době byli v šatně i jiní hráči, agentury neuvádějí. Nezvaného hosta nakonec ze šatny vyvedla ochranka najatá anglickým týmem.

Nečekanou návštěvu v kabině potvrdil i mluvčí výpravy Mark Whittle. "Nahlásili jsme to FIFA. To je vše, co k tomu říci," uvedl Whittle. Nepotvrdil, že se jednalo o anglického fanouška. Ti totiž byli po zápase na tým velmi naštvaní, jelikož Anglie nedokázala překonat obranu Alžírska a po druhé remíze na turnaji je blízko vyřazení. To odvrátí jen výhra nad Slovinskem.

Anglie - Alžírsko (Gerard, Capello)

FIFA na incident reagovala prohlášením, že výrazně zpřísní bezpečnostní opatření na stadionech. "Bezpečnost bude zpřísněná tak, jak ještě dosud nikdy nebyla," uvedl mluvčí FIFA Nicolas Maingot. Incidentem se bude zabývat také policie, která prošetří, jak se fanouškovi mohl podobný kousek podařit.

Jihoafrická republika je zemí s jednou z největších kriminalit na světě. Proto při přípravách na šampionát investovala značnou sumu na zdokonalení bezpečnostních opatření. Přesto se již objevilo několik případů krádeží, okradeny byly i řecká a uruguayská reprezentace.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz