Čtvrtek 9. května 2024, svátek má Ctibor

60. minuta
důležité
Další obrovský závar před švédskou brankou. Končí nahozením na českou prázdnou branku. Posledních 15 vteřin do konce, švédská střídačka si bere chytře time out, jelikož jeho hráči nemohou střídat.
60. minuta
důležité
Obrovská bitva v útočném pásmu českého týmu. 44 vteřin do konce.
59. minuta
důležité
73 vteřin před koncem je další buly ve švédském území.
59. minuta
Vokoun je na střídačce.
59. minuta
důležité
Růžička si bere time out. Odvolá Vokouna? Blíží se situace z loňského MS, kdy Švédové pojistili vítězství na 3:1.
58. minuta
Nedovolené bránění Pärssona na Koukala, pískají ale pouze čeští fanoušci.
57. minuta
Rozsívalovu střelu z mezikruží zápěstím Gustavsson vyrazil vyrážečkou, zažehnal i následný závar.
56. minuta
Kašpar nabil Rozsívalovi, jeho střela ale neměla potřebnou razanci.
55. minuta
Češi tlačí, tlačí, tlačí, ale mnohdy je to spíše přetlačovaná než hokej.
54. minuta
Jágr opět sám před Gustavssonem, byl sice zády k brance, otočku bohužel nedotáhl!
53. minuta
důležité
Kompenzace? Za sporné sekání do hole Čáslavy putuje na trestnou lavici Nilson.
52. minuta
Švédsko
Koukal odrazil kotouč do středního pásma. Následnou bombu Karlssona zkrotil až nadvakrát.
Je tu dlouhá pauza, česká star se hodně rozčilovala. Je třeba ale bojovat, Češi mají oslabení na turnaji parádní.
52. minuta
důležité
Obrovský tlak české první pětky končí sporným faulem Jágra. Česká hvězda blokovala soupeře, vypadla mu hůl a až poté Ericsson padá k ledu. Jágr jde ven za hození hole!
51. minuta

Češi nevyhodili kotouč z pásma, Nilsson trefil baseballově kotouč, Vokoun ale na místě.

• Česko - Švédsko (souboj kapitánů).

Česko - Švédsko (souboj kapitánů). / Autor: Reuters

50. minuta
Češi tlačí. Novotný vyškrábal kotouč z rohu, Gustavsson vyrazil ramenem střelu, kterou nejspíše vůbec neviděl.
48. minuta
Obrovská šance Jaromíra Jágra. Jeho sražená střela křížem jen těsně minula švédskou levou tyč.
Švédové vedou na střely 27:18. Je jasné, kde tlačí dnes český tým bota, teda spíš brusle.
47. minuta
Nyní zahrozil zase Novotný, poté dorážel Kašpar, ale Gustavsson zachránil Švédy rychlým přesunem k pravé tyči a svou vyrážečkou.
46. minuta
Hubáček s Koukalem ubránili svou část oslabení a vydali se i do brejku, ten ale zakončil Hubáček nepřesnou střelou.

Nepřehlédněte

Česká republika: Vokoun - Rozsíval, Čáslava - Rachůnek, Blaťák - Němec, Mojžíš - Gřegořek - Jágr, Vampola, Klepiš - Voráček, Marek, Rolinek - Kašpar, Červenka, Novotný - Růžička, Koukal, Hubáček, Kvapil

Švédsko: Gustavsson - Magnus Johansson, V. Hedman, Jonathan Ericsson, Karlsson, Bäckman, Ekman-Larsson, Gunnarsson - Nilson, Martensson, Pääjärvi-Svensson - Persson, Backlund, Andersson - Engqvist, Omark, Harju - Pettersson, Nylander, R. Wallin