Čtvrtek 22. února 2024, svátek má Petr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Abramovič žaluje Sunday Times pro pomluvu

Sport

  12:04
LONDÝN - Ruský podnikatel a majitel fotbalového klubu Chelsea Roman Abramovič podal kvůli pomluvě žalobu na britský nedělník Sunday Times. Dnes to na svém serveru uvedla ruská agentura ITAR-TASS. List v neděli napsal, že Abramovič chce v důsledku celosvětové hospodářské krize klub prodat a hledá kupce na Blízkém východě.

Roman Abramovič (vpravo) na zápase klubu Chelsea, který vlastní. foto: Tsafrir AbayovČTK

Zástupci majitele londýnského klubu už kvůli tomu podle zdrojů deníku navštívili Saúdskou Arábii a Spojené arabské emiráty. Klub ale informaci popřel a článek se stal předmětem žaloby.

Chelsea také na svých webových stránkách uvedla, že proces, v němž je žalobcem, začal v pondělí u Nejvyššího soudu v Londýně. Není zatím známo, o jakou částku je list žalován. U příslušného článku na webu Timesů se objevila poznámka: "Tento článek je předmětem žaloby".

Zástupci klubu zdůrazňují, že Abramovič bude v budoucnu i nadále vlastníkem. Abramovič "se už jasně vyjádřil, že na prodeji klubu nemá sebemenší zájem, a nikdo - ani on, ani jeho zástupci, tyto cíle nesledují," uvedl klub v oficiálním prohlášení na svém webu.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!