Úterý 30. dubna 2024, svátek má Blahoslav

Aston Villa porazila City a je třetí. United zdolali Chelsea, slaví i Liverpool

Fotbalisté Aston Villy slaví gól Leona Baileyho (31) do sítě Manchesteru City. foto: AP

O velké překvapení se v 15. kole anglické ligy postarali fotbalisté Aston Villy. Ti porazili obhájce Manchester City 1:0 a vystřídali ho na třetím místě. Manchester United zvládl domácí utkání s Chelsea (2:1), Liverpool zase uspěl proti Sheffieldu United a po vítězství 2:0 se zase přiblížil Arsenalu na čele tabulky.
  21:50aktualizováno  23:35

Manchester City po předchozích třech remízách utrpěl třetí ligovou porážku v sezoně a na vítězství čeká už déle než měsíc. Na první místo ztrácí šest bodů. Pro klub rekordní 14. domácí ligový triumf v řadě vystřelil Aston Ville v 74. minutě Bailey, jehož zakončení tečoval mimo Edersonův dosah stoper Dias. V závěru navíc mohl zvýšit Luiz, trefil ale jen tyč.

Úřadující šampioni Ligy mistrů se v utkání nevídaně trápili. Svěřenci kouče Guardioly v prvním poločase dovolili soupeři 13 střeleckých pokusů, což se slavnému Španělovi v trenérské kariéře dosud nestalo. Aston Villa vystřelila za celý zápas dvaadvacetkrát, naproti tomu jejich soupeř pouze dvakrát, což je rovněž negativní rekord pro jakýkoliv tým vedený Guardiolou.

John Stones (vpravo) z Manchesteru City zpracovává míč v zápase s Aston Villou.

Manchester United poslal do vedení v 19. minutě McTominay, krátce před pauzou srovnal nenápadnou křižnou střelou Palmer. V 69. minutě ale přidal McTominay hlavou svůj druhý zásah a zařídil Manchesteru posun na šesté místo neúplné tabulky před Newcastle, který má zápas k dobru.United neprohráli s Chelsea v lize už 11 utkání. Londýnský klub je na desáté příčce.

Vítězný gól zápasu Sheffield - Liverpool vstřelil v 37. minutě po rohovém kopu kapitán Virgil van Dijk, pojistku přidal v nastavení Dominik Szoboszlai. Liverpoolští prodloužili sérii neporazitelnosti v nejvyšší soutěži na osm zápasů a dnešního soupeře zdolali pošesté v řadě. Sheffieldu nevyšla obnovená premiéra pod trenérem Wilderem, jenž v úterý nahradil ve funkci odvolaného kouče Heckingbottoma.

Cameron Archer (vpravo) ze Sheffield United v souboji s Kostasem Tsimikasem z Liverpoolu.

V souboji týmů z druhé poloviny tabulky Fulham deklasoval 5:0 Nottingham zásluhou dvougólových střelců Iwobiho a Jiméneze. Záložník Willian vítězně oslavil 300. start v Premier League. Na tuto metu dosáhl jako první Brazilec a čtvrtý Jihoameričan.

Brighton doma neprohrál v lize pošesté v řadě, tentokrát zdolal 2:1 Brentford. Výhru mu zařídil hlavou v 52. minutě premiérovou ligovou trefou osmnáctiletý záložník Hinshelwood.