Pondělí 29. dubna 2024, svátek má Robert

Arsenal opět naděloval, City jsou bod od první příčky, United selhali doma

Fotbalisté Arsenalu slaví gól proti Newcastlu. foto: Reuters

Fotbalisté Manchesteru City se dotahují na čelo tabulky. Po vydřeném vítězství 1:0 v Bournemouthu na vedoucí Liverpool ztrácí jediný bod. Jejich městský rival po čtyřech výhrách za sebou doma selhal. V 26. kole Premier League United doma podlehli Fulhamu 1:2. Čtvrtá Aston Villa doma dala čtyři branky Nottinghamu. Třetí Arsenal pokračoval v parádní jízdě, když smetl Newcastle 4:1.
  15:23aktualizováno  22:54

Arsenal vyhrál pošesté za sebou a pořád platí, že v roce 2024 v Premier League neztratil ani bod. Během úžasné série má skóre 25:3, z posledních tří zápasů je to 15:1.

Newcastle vstoupil do utkání velmi pasivně. Letargický přístup se jeho hráčům vymstil a prohrával ve 24. minutě 0:2. Úvodní branka padla po rohu, po Gabrielově hlavičce a následné skrumáži se míč odrazil za brankovou čáru od Botmanovy nohy. Svěřenci Mikela Artety následně využili rozhozené obrany a zanedlouho zdvojnásobili vedení zásluhou Havertze.

V 65. minutě využil Arsenal soupeřovy chyby v rozehrávce a po rychlém brejku přidal třetí gól Saka. Dvaadvacetiletý křídelník se prosadil v pátém ligovém utkání po sobě, čehož v dresu severolondýnského klubu dosáhl anglický hráč naposledy v roce 1994. Ian Wright tehdy zaznamenal sedmizápasovou gólovou sérii.

Čtyři minuty po třetí brance udeřili domácí znovu z rohového kopu. Tentokrát se poprvé v sezoně radoval z branky střídající Kiwior. V 84. minutě vstřelil jediný gól Newcastlu domácí odchovanec Joe Willock. Newcastle na Emirates Stadium vstřelil první branku od prosince 2014.

Arsenal se stal prvním týmem, jemuž se v Premier League podařilo v sedmi po sobě jdoucích poločasech vstřelit alespoň dvě branky. V tabulce mu patří třetí místo se ztrátou dvou bodů na první Liverpool.

City stačil jeden gól

Manchester City v Premier League s Bournemouthem neztratil z 13 dosavadních zápasů ani bod, čtrnáctý duel na tom nic nezměnil.

V 24. minutě otevřel skóre anglický útočník Foden, jenž pohotově dorazil Haalandovu střelu, kterou brankář Neto vyrazil jen před sebe. Byl to jeho už devátý gól v sezoně.

Phil Foden z Manchesteru City oslavuje svůj gól do sítě Bournemouthu.

Vzájemné utkání mezi Liverpoolem a City je na programu 10. března, tři dny po zápase Liverpoolu se Spartou na Letné v osmifinále Evropské ligy.

Aston Villa si hlídá čtvrté místo zaručující účast v Lize mistrů.

Aston Villa vedla ve 39. minutě už 3:0. O úvodní branku se postaral Watkins a po něm se dvakrát prosadil Douglas Luiz. Brazilský záložník v ročníku nasázel již devět branek a pokaždé se zapsal mezi střelce ve Villa Parku.

Hosté se však nevzdali. Poločas orámovali díky Niakhatému a Gibbsi-Whiteovi dvěma brankami a snížili na rozdíl jednoho gólu. Vítězství Aston Villy pojistil Bailey.

Manchester United v nastavení přišel o bod, když prohrál s Fulhamem 1:2.

Fulham se dočkal prvního vítězství na Old Trafford od roku 2003. Domácí prohráli po šesti ligových zápasech a v tabulce jsou šestí, osm bodů za čtvrtou Aston Villou.

Fulham otevřel skóre v 65. minutě zásluhou Basseyho. V 89. minutě vyrovnal Maguire a zdálo se, že „Rudí ďáblové“ zachrání alespoň bod. V 97. minutě však využil rychlého brejku Iwobi.

Crystal Palace pod vedením nového trenéra Olivera Glasnera doma zdolal 3:0 Burnley. To hrálo proti Crystal Palace od 35. minuty bez vyloučeného Brownhilla. Domácí rozhodli zápas ve druhém poločase třemi góly během jedenácti minut. Trefili se Richards, Ayew a z penalty Mateta.

Brighton doma remizoval s Evertonem 1:1. Hosté se ujali vedení v 73. minutě svým osvědčeným způsobem, když se jim popatnácté v sezoně podařilo udeřit ze standardní situace. Trefil se Branthwaite. V 95. minutě vyrovnal hlavou Dunk a odepřel Evertonu cenné tři body v boji o záchranu.

Premier League má na programu v sobotu šest utkání, jedno v neděli a jedno v pondělí.

V neděli se hraje finále Ligového poháru, v němž nastoupí Chelsea proti Liverpoolu. Ten si zápas 26. kola proti Brentfordu předehrál v týdnu a vyhrál 4:1. Chelsea má duel s Tottenhamem odložený.