Středa 1. února 2023, svátek má Hynek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Anglické noviny se vysmívaly fotbalistům Walesu a přály si jejich demolici

Sport

  13:54
Kdo by po neúspěšném vystoupení anglických fotbalistů na Euru čekal od všech tamějších médií pokoru a kritiku směřující hlavně do vlastních řad, mýlil by se. Sloupkař celobritského deníku Metro totiž raději zvolil výsměch velšským fotbalistům a před pátečním čtvrtfinále jim popřál „demolici od Belgičanů“. Článek působí bizarněji o to více, že Wales Belgii porazil a slaví postup do semifinále.

Velšané slaví čtvrtfinálové vítězství nad Belgií. Vpředu Gareth Bale. foto: AP/ČTK

Anglie je už téměř týden z Eura doma, protože v osmifinále nečekaně podlehla 1:2 Islandu, kouč Roy Hodgson s ostudou odstoupil. „Hodgsonovým posledním činem ve funkci trenéra Anglie by mělo být, že natočí na video divoké oslavy svých svěřenců poté, co Belgie zdemoluje Wales,“ napsal ve čtvrtek pro Metro sloupkař J.P. Shaw. Sám nicméně uznal, že Hodgson je natolik neschopný, „že by nedokázal zorganizovat ani toto natáčení.“

Podle J.P. Shawa je rovněž udivující, že Wales dosáhl vůbec na čtvrtfinále, když je jediným týmem, který Anglie dokázala na turnaji porazit.

Článek rozlítil fanoušky i obyvatele Walesu, a to také proto, že Metro je deníkem vycházejícím po celé Británii, tudíž by měl i po vyřazení Anglie dalším ostrovním zemím úspěch přát. Doslova hitem se stal na sociálních sítích poté, co Wales Belgii proti všem předpokladům v pátek porazil 3:1 a stal se tak prvním národním týmem z Velké Británie po dvaceti letech, který se podívá do semifinále evropského fotbalového šampionátu.

Klíčem byla nebojácnost. Ale od Belgie jsem čekal více, říká trenér Walesu

Přitom předzápasové prognózy autora deníku Metro byly jiné: „Belgie je úplně jinde než Wales, hraje jinou ligu. Bude to o třídu.“ I když Belgie favoritem zápasu bezesporu byla a podobné hlasy z jiných novin nezaznívají, z pozice Anglie, která se vzpamatovává z blamáže, znějí taková slova velmi nepokorně.

Jeden z uživatelů twitteru ironicky podotkl, že autor článku J.P. Shaw měl vlastně přece jen pravdu, když napsal, že třída nakonec vždy rozhodne. Wales jako semifinalista Eura totiž už svou výkonnostní třídu nikomu dokazovat nemusí, zato Anglie navázala na bídné výsledky z let minulých - vždyť na byť jedinou výhru ve vyřazovacích bojích velkých turnajů čeká už deset let!

Gareth Bale byl výše než Jordan Lukaku.
Velšané Gareth Bale, Neil Taylor a Joe Allenthei oslavují velké vítězství nad...

Do diskuse o kontroverzním sloupku se vložil i velšský herec a producent Jonathan Owen. „Anglická média jako by to nepochopila. My budeme tenhle tým milovat, i kdyby prohráli 10:0. Milujeme naše hráče proto, co už dokázali, každý další krok je bonus. Už teď jsme jako ve snu a čeká nás velká párty bez ohledu na to, co se stane dál.“

Pozemek 840 m2, Čakovice
Pozemek 840 m2, Čakovice

Týnec nad Sázavou - Čakovice, okres Benešov
4 499 900 Kč

Mohlo by vás zajímat