Pondělí 6. května 2024, svátek má Radoslav

V souboji o anglický Ligový pohár vyzvou Chelsea fotbalisté Liverpoolu

Andreas Pereira (vpravo) z Fulhamu a Luis Diaz z Liverpoolu hlavičkují. foto: AP

O anglický Ligový pohár se utkají fotbalisté Chelsea a Liverpoolu, kterým v semifinálové odvetě na hřišti Fulhamu stačila k postupu remíza 1:1. První zápas vyhráli 2:1. Chelsea v úterý deklasovala 6:1 druholigové Middlesbrough, kterému v úvodním utkání podlehla 0:1.
  6:53

Ligového lídra Liverpool dnes poslal do vedení v 11. minutě Díaz. V 77. minutě vyrovnal Diop, ale další gól už domácí navzdory tlaku nedali.

Finále ve Wembley se bude hrát 25. února. Liverpool může Ligový pohár vyhrát už podesáté a ještě vylepšit svou rekordní bilanci. Chelsea získala tuto trofej pětkrát.