Pondělí 4. března 2024, svátek má Stela
130 let

Lidovky.cz

Anglický tisk: Flákači!

Sport

  10:37
LONDÝN - Angličtí fotbalisté jsou pod palbou kritiky poté, co ve středu až na poslední chvíli těsně před závěrečným hvizdem stěží zachránili remízu 2:2 v přípravném duelu s Českou republikou. Britský tisk je rozčarovaný tím, jakým způsobem opěvované hvězdy k utkání přistoupily.

Neuvěřitelně průměrný Rooney. foto: AFP


"Flákači," opřel se bulvární deník The Sun do Angličanů v narážce na jejich slabé nasazení. "Zatímco naši stateční olympionici v Pekingu získávají medaili za medailí, Capellovi milionáři byli k smíchu," napsal The Sun. V hodnocení jednotlivých výkonů třeba u útočníka Wayna Rooneyho použil přívlastek "neuvěřitelně průměrný", zvlášť ubohý prý i výkon stopera a nového kapitána Johna Terryho. Anglie prý zkrátka zažila další bolestivou fotbalovou noc.

The Sun dále píše, že olympijskou medaili by si za svůj výkon zasloužili jen obránce Wesley Brown, záložník Steven Gerrard a střídající Joe Cole s Jonathanem Woodgatem. Další hráči by se prý na hry předvedenými výkony ani nekvalifikovali. The Times také neskrývají neskrývají zklamání z ostrého testu Anglie před vstupem do kvalifikace mistrovství světa 2010. "Jako by tam zůstala pachuť McClarenovy éry," uvedl deník v narážce na nepovedenou etapu pod vedením bývalého trenéra Steva McClarena, pod nímž se tým ani neprobojoval na mistrovství Evropy. The Times oceňují i výkon českých fotbalistů, kteří byli prý mnohem říznější a svižnější a vypadali víc jako tým.

Podle listu The Guardian bylo vyrovnání "ušmudlaným gólem" v samém závěru jen malou náplastí a předvedený výkon rozhodně nebyl z těch, na které by se dalo vzpomínat. Daily Mirror uvedl, že střídající Joe Cole svým gólem Anglii zachránil od ostudy a červenání se po zoufalém výkonu. "Capello už nemá další možnost na zkoušení a testování. Kvalifikace je za dveřmi a zase to asi bude pořádný nervák."

Autor: