Úterý 30. dubna 2024, svátek má Blahoslav

Arsenal s Tottenhamem smírně, West Ham padl. Newcastle vyhrál venku 8:0

Hráči Arsenalu v čele s Martinem Odegaardem slaví před nadšenými fanoušky vedení v utkání nad Tottenhamem Hotspur poté, co Cristian Romero míč nešťastně srazil do vlastní branky foto: Reuters

Fotbalisté Arsenalu v nejočekávanějším utkání nedělního programu anglické ligy dvakrát ztratili vedení a v severolondýnském derby remizovali s Tottenhamem 2:2. Padla trápící se Chelsea i West Ham, jenž podlehl 1:3 na Liverpoolu. Newcastle zdemoloval Sheffield United, jednoho z nováčků soutěže, 8:0 na jeho hřišti.
  17:17aktualizováno  19:29

Na třetí příčku před Tottenham s Arsenalem proklouzl Brighton, který zvládl domácí utkání s Bournemouthem. Druhý za Manchesterem City je Liverpool.

Ten poslal do vedení po čtvrthodině z pokutového kopu Salah. Egyptský kanonýr má na kontě tři góly a čtyři asistence a jako teprve pátý hráč Premier League „bodoval“ ve všech úvodních šesti kolech ročníku. Ve 42. minutě srovnal hlavou Bowen po přesném Coufalově centru z pravé strany. Reprezentační obránce navázal na asistenci z minulého kola proti Manchesteru City (1:3).

Domácí rozhodli o šesté soutěžní výhře v řadě v závěrečné půlhodině. Nejprve jim vrátil vedení z voleje Núňez a pojistku přidal v závěru střídající Jota. U třetí branky domácích už nebyl na hřišti Souček, jehož vystřídal v 74. minutě Fornals. West Ham prohrál podruhé v ligovém ročníku a je sedmý.

Stejně jako Liverpool zůstávají bez porážky i Arsenal s Tottenhamem. Smolařem vzájemného zápasu byl stoper hostů Romero, který si v 26. minutě srazil do vlastní sítě Sakův pokus zpoza vápna a krátce po změně stran zahrál rukou v pokutovém území. Penaltu proměnil střelou doprostřed brány Saka.

Hosté ale dokázali v obou případech brzy zareagovat. Maddison dvakrát připravil střeleckou pozici pro Son Hung-mina a Tottenham si po třech zápasech odvezl ze stadionu Emirates alespoň bod. Korejský útočník je s pěti brankami na druhém místě tabulky střelců o tři za Haalandem z Manchesteru City.

Brighton prohrával po chybě v rozehrávce gólmana Verbruggena, po níž využil odkrytou bránu Solanke. V závěru druhé půle domácí srovnali po Kerkezově vlastním gólu a ve druhé půli dokonal obrat dvěma trefami střídající Mitoma. Brighton porazil dnešního soupeře potřetí za sebou a zvítězil popáté v ročníku. Sedmnáctý Bournemouth na premiérový tříbodový zisk čeká.

Newcastle se v Sheffieldu postaral o rekordní zápis, když poprvé v historii skórovalo v utkání Premier League za jeden tým osm různých hráčů. Tři asistence si připsal kapitán Trippier. Sheffield se vinou nejhoršího skóre propadl s jedním bodem na poslední místo za další nováčky Burnley a Luton. Vítězové jsou osmí.

Podruhé za sebou doma neuspěla Chelsea. V 58. minutě ji nejprve oslabil po červené kartě Gusto a o čtvrt hodiny později vstřelil jediný gól utkání Watkins. Chelsea vyhrála jediný ligový zápas v sezoně a je až čtrnáctí, Aston Villa je šestá.

Premier League
6. kolo 24. 9. 2023 15:00
Arsenal FC Arsenal FC : Tottenham Tottenham 2:2 (1:1)