Sobota 4. května 2024, svátek má Květoslav

Uragán v derby, Liverpool zesměšnil Manchester United sedmi góly

Fotbalisté Liverpoolu oslavují pátý gól v síti Manchesteru United. foto: AP

Dominantní výkon, Mohamed Salah nejlepším střelcem v klubových dějinách, hned sedm branek v soupeřově síti. Fotbalisté Liverpoolu si plnými doušky vychutnali derby s letitým rivalem Manchesterem United, deklasovali jej 7:0. Šestkrát se prosadili po změně stran.
  19:34aktualizováno  20:01

Liverpool se posunul na pohárové příčky a Manchester United kouše vůbec nejvyšší soutěžní porážku ve stopětačtyřicetileté historii. Podobný výsledek byste v jeho kronikách našli ve 20. a 30. letech minulého století, kdy stejným rozdílem prohráli třikrát.

V duelu tradičních rivalů se blýskli dvěma góly všichni domácí útočníci, Cody Gakpo, Darwin Núňez i Salah. Egyptský kanonýr se 129. zásahem stal nejlepším klubovým ligovým střelcem v éře Premier League, navíc přidal i dvě asistence.

Ze začátku to přitom na velkou divočinu nevypadalo.

Hrálo se opatrné utkání, spíš soubojové, bez výraznějších momentů. Bruno Fernandes a Marcus Rashford své slibné pozice nevyužili, zato Liverpool udeřil ve chvíli, kdy už mnozí vyhlíželi poločasovou přestávku.

Liverpoolský forvard Gakpo se po zimním přestupu z PSV Eindhoven neprosadil v úvodních šesti duelech, v dalších šesti zápasech ale nastřílel čtyři branky. Tentokrát otevřel skóre ve 43. minutě, kdy si po parádně načasované přihrávce Andyho Robertsona prvním dotykem posunul míč do středu hřiště a druhým poslal obstřel ke vzdálenější tyči.

Po změně stran spustil Liverpool uragán, ve 47. minutě zvýšil hlavou Núňez a o tři minuty později završil drtivou pasáž domácích chytrým obloučkem opět Gakpo.

V 66. minutě navíc přidal gólovou ránu o břevno Salah a stal se prvním hráčem Liverpoolu, který proti Manchesteru United skóroval v šesti zápasech za sebou.

Čtvrthodinu před koncem se prosadil znovu ze vzduchu Núňez a nejvyšší triumf Liverpoolu nad Manchesterem v historii završili Salah se střídajícím Firminem.

„Reds“ oplatili rivalovi srpnovou porážku 1:2 z Old Trafford, United prohráli po 11 soutěžních zápasech..

Nedělní výsledky 26. kola: Nottingham - Everton 2:2 (19. a 77. Johnson - 10. Gray z pen., 29. Doucouré), Liverpool - Manchester United 7:0 (43. a 50. Gakpo, 47. a 75. Núňez, 66. a 83. Salah, 88. Firmino).