Pátek 3. května 2024, svátek má Alexej

Arsenal opět vede anglickou ligu, proti Wolves se trefili Trossard a Ödegaard

Útočník Leandro Trossard z Arsenalu (vlevo) v souboji se Santiagem Buenem z Wolverhamptonu. foto: AP

Fotbalisté Arsenalu se po sobotním utkání 34. kola anglické Premier League vrátili na první místo tabulky. Ve Wolverhamptonu vyhráli 2:0, druhý Manchester City i třetí Liverpool však mají zápas k dobru.
  22:59

Z vytrvalého tlaku vytěžil Arsenal gól Belgičana Trossarda, který se prosadil v závěru prvního poločasu povedenou střelou z hranice pokutového území. V předposlední minutě nastaveného času jistil vítězství favorita z ostrého úhlu kapitán Ödegaard.

Manchester City o víkendu v lize nenastoupí, protože měl v sobotu na programu semifinále Anglického poháru proti Chelsea. Třetí Liverpool hraje v neděli na Fulhamu.

Arsenal v týdnu vypadl ze čtvrtfinále Ligy mistrů s německým Bayernem Mnichov a předtím prohrál v Premier League 0:2 s Aston Villou. Další zaváhání si v boji o titul dovolit nemohl.

V sobotu odpoledne se dařilo hostujícím týmům. Brentford vyhrál vysoko 5:1 na Lutonu, Burnley v souboji dvou posledních týmů tabulky zvítězilo 4:1 nad Sheffieldem.

Devatenácté Burnley ztrácí na záchranu tři body. Sedmnáctý Nottingham má zápas k dobru a v neděli zavítá na půdu šestnáctého Evertonu. Sheffield, jenž od února nevyhrál, ztrácí na záchranu deset bodů. United se stali třetím týmem v historii anglické nejvyšší soutěže, který doma inkasoval 50 branek. Dosud tuto metu pokořily pouze Aston Villa v sezoně 1935/36 (56) a Chelsea v ročníku 1959/60 (50).

I přes absenci největší hvězdy Toneyho vedl Brentford v poločase 2:0 díky dvěma brankám Wissy. V druhém dějství ještě navýšili náskok Pinnock, Lewis-Potter a Schade. Brentford dal ve svém 160. zápase v Premier League pět branek poprvé. V nastaveném čase zaznamenal čestný úspěch domácích Berry.

Brentford se posunul na 14. místo. Osmnáctý Luton na záchranu ztrácí jeden bod, Nottingham však odehrál o zápas méně.