Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Asistenty se stali Hapal a Šilhavý

Sport

  12:09
PRAHA - Asistenty trenéra české fotbalové reprezentace se stali Pavel Hapal a Jaroslav Šilhavý, který stejnou funkci vykonával už za předchozího kouče Karla Brücknera. Trenérem brankářů zůstává Jan Stejskal, novinkou je kondiční kouč, kterým bude Aleš Kaplan. Složení nového realizačního týmu oznámil na dnešní tiskové konferenci v Praze nedávno jmenovaný kouč národního celku Petr Rada.

Nový asistent reprezentačního trenéra Pavel Hapal foto: ČTK

Brücknerův nástupce začal hledat asistenty ihned po svém zvolení před necelými dvěma týdny. V následujících dnech prozradil, že vybírá z pěti kandidátů. Mezi největší favority od začátku patřili právě Hapal se Šilhavým, s nimiž se Rada posléze sešel. Nyní byli oba podle předpokladů oficiálně potvrzeni do funkce.

"Po debatách s oběma jsme dospěli k tomu, že máme na spolupráci stejný názor. Také věkový rozdíl není takový. S Jardou Šilhavým jsme spolupracovali dva roky, máme k sobě blízko. Jeho práce u národního mužstva byla pozitivní. Pavla Hapala znám jako hráče, má zkušenosti zvenku, je jazykově vybavený. Jsem o nich přesvědčený, máme stejný cíl, a tím je postup na mistrovství světa," uvedl Rada.

Hapal se Šilhavým patří na české scéně k nejmladším trenérům. V minulých dnech dostali ke svému angažmá svolení od svých nadřízených v klubech, takže budou zároveň působit jako hlavní trenéři v nejvyšší ligové soutěži a Radovi pomocníci u reprezentace. 

Zatímco Šilhavý bude pokračovat v pozici, kterou zastával za Brücknera, pro Hapala bude post asistenta národního týmu novinkou. Před dvěma dny devětatřicetiletý kouč má na kontě 70 zápasů na prvoligové lavičce se zápornou bilancí 18 výher, 26 remíz a stejného počtu porážek. Hapal vedl Opavu, Zlín, Baník Ostrava a nyní působí v Mladé Boleslavi, kam přišel na začátku června z Nitry, s níž obsadil ve slovenské lize třetí místo.

Také Šilhavý má v první lize jako hlavní trenér negativní bilanci. Premiéru zažil v uplynulé sezoně na Kladně, které se mu nakonec podařilo zachránit. Před začátkem nadcházející sezony se pak upsal v Plzni. S rolí asistenta má Šilhavý větší zkušenosti, v této funkci pracoval vedle národního týmu také na Žižkově a ve Spartě.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!