25. října 2011 13:08 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Balet v Ďolíčku měl ukázat cenu stadionu

Výkop! A míč směřuje k baletkám na levé křídlo... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Výkop! A míč směřuje k baletkám na levé křídlo... | foto: Pavel Jiřík ml.

PRAHA Ďolíček má za sebou velmi netradiční událost. Na vršovickém stadionu se během víkendového tréninku fotbalistů divizního rezervy Bohamians 1905 tančil například balet.

V rámci Mezinárodního festivalu současného umění 4+4 dny v pohybu se tam konala akce „Bohémové na Bohemce“. Ta na stadion Bohemians 1905 zavedla umělce ze světa tance, divadla a zpěvu. Na tribunách se sešlo několik stovek diváků.

Událost měla především ukázat, že Ďolíček není na odpis. Fanoušci "Klokanů" ani samotný klub se nehodlají smířit se stěhováním ze svatostánku, který nesplňuje parametry pro nejvyšší soutěž.

Azyl prvoligového týmu v nedalekém Edenu pořád berou jako dočasné řešení. Velká část fanoušků odmítá do domova konkurenční Slavie chodit. „Na představení se přišli podívat lidé z Vršovic, nejen fotbaloví fanoušci. Byl to výjimečný zážitek a jen ukázka toho, jak silnou atmosféru a velké možnosti má Ďolíček,“ pravil Petr Jirát z Družstva fanoušků Bohemians.

Proto všichni doufají v podporu zastupitelstva Prahy 10, které zasedá 12. prosince a jedním z bodů programu bude i záměr odkoupení a rekonstrukce stadionu Bohemians 1905. Fanoušci za tímto účelem Ďolíček zkrášlují. Pořádají časté brigády, při kterých instalovali umělé zavlažování do trávníku, natřeli venkovní plášť stadionu, dělají průběžný úklid. 

Lidovky.cz

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.