Čtvrtek 29. února 2024, svátek má Horymír
130 let

Lidovky.cz

Sport

Plzeň se s kosovským Ballkani neutká v Prištině, ale v albánské Tiraně

Plzeňský forvard Rafiu Durosinmi centruje přes Lumbardha Dellovu z kosovského týmu FC Ballkani. foto: ČTK

Plzeňští fotbalisté sehrají příští čtvrtek utkání předposledního 5. kola skupinové fáze Evropské konferenční ligy s kosovským Ballkani nikoli v Prištině, ale na albánském národním stadionu v Tiraně. Unie evropských fotbalových asociací UEFA tam přesunula duel kvůli špatnému stavu hřiště v Kosovu. Viktoria o tom informovala na svém webu.
  21:44

„V průběhu pozdního odpoledne jsme byli ze strany UEFA informováni, že kvůli špatnému stavu hrací plochy není možné utkání Evropské konferenční ligy odehrát na stadionu v Prištině. Novým místem pro čtvrteční duel byl zvolen stadion v Tiraně,“ uvedl tiskový mluvčí západočeského klubu Václav Hanzlík.

Plzeňští se představí na stejném místě, na němž česká reprezentace v říjnovém kvalifikačním utkání o postup na mistrovství Evropy 2024 podlehla Albánii 0:3.

Změna dějiště utkání je komplikací nejen pro klub, ale i pro fanoušky. „Samozřejmě si uvědomujeme, že tato zpráva pro ně není příznivá, ale jako klub toto rozhodnutí nedokážeme nijak ovlivnit. Naším cílem je všechny naše příznivce o této změně informovat, aby si dokázali, pokud možno, přebukovat, případně stornovat své letenky. Samozřejmě jim budeme maximálně nápomocni i ve věci vstupenek a dalších náležitostí ohledně cesty do Albánie,“ prohlásil Hanzlík.

Klub bude fanoušky, kteří si zakoupili vstupenku na zápas v Kosovu, kontaktovat prostřednictvím e-mailu s dotazem, zda mají o zápas nadále zájem. Noví zájemci o zápas se mohou ozvat na klubové adrese vstupenky@fcviktoria.cz.

Svěřenci trenéra Miroslava Koubka v hlavní fázi Konferenční ligy ještě neztratili ani bod a dvě kola před koncem mají zajištěný nejen postup do jarní vyřazovací části, ale i prvenství ve skupině C. Dalšími soupeři v ní jsou Astana a Dinamo Záhřeb.

Autoři: ,

Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování
Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování

Na brněnském výstavišti proběhne od čtvrtka 29. února do soboty 2. března veletrh ProDítě. Najdete tam přehlídku kočárků, autosedaček a dalšího...