21. července 2010 16:22 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Baník má před odvetou v EL velký náskok, nechce ho promarnit

Víkendový zápas Baníku s Příbramí, teď Ostravamy čeká odveta 1. předkola Evropské ligy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Víkendový zápas Baníku s Příbramí, teď Ostravamy čeká odveta 1. předkola Evropské ligy | foto: Eret PetrČTK

OSTRAVA I přes šestigólový náskok z prvního zápasu jdou fotbalisté Ostravy do odvety 2. předkola Evropské ligy proti gruzínskému WIT Georgia s jasným záměrem vyhrát.

Pokud Baník na Bazalech zítra podle očekávání dokoná postup, v dalším kole se popasuje s vítězem dvojzápasu mezi běloruským Mogilevem a norským Stabaekem.

Ostravští jsou po drtivém vítězství 6:0 z Tbilisi už takřka oběma nohama v třetím předkole, ale letošní domácí premiéru by rádi okořenili další výhrou. "Dovezli jsme si komfortní náskok, který nám na 95 procent dává jistotu postupu, ale to neznamená, že bychom to doma měli vypustit," upozornil trenér Miroslav Koubek.

Kouč naopak čeká stoprocentní nasazení. "Už kvůli našim fanouškům nebo koeficientu českého fotbalu. Myslím, že i soupeř se bude chtít rehabilitovat za první utkání," dodal ostravský trenér.

Některé opory Baníku si odpočinou

Baník - WIT Georgia (2. předkolo Evropské ligy)

 - hlavním rozhodčím je Srb Boško Jovanetič
- utkání, které má výkop v 18:00, přímým přenosem vysílá ČT4.
- hraje se na ostravských Bazalech

Předpokládané sestavy
Ostrava:
Baránek - Řezník, Frydrych, Neuwirth, Koukal - Lukeš, Greguš, Wojnar - Fantiš, Šenkeřík, Vrťo.

WIT Georgia: Džadžamia - Čankvetadze, Lomaja, Adamadze, Bechvaja - Majsašvili, Chimakadze - Gurešidze, Lipartija, Klimiašvili - Kvaratschelja.


Situace mu přesto dává prostor ověřit si formu dalších svěřenců. Koubek na předzápasové tiskové konferenci odkryl karty a připustil, že oproti prvnímu utkání v Tbilisi udělá šest změn v základní sestavě. Vydechnou si třeba kapitán Marek, útočník Varadi nebo stoper Bolf.

"Není to o tom, že bychom si vším byli jisti, ale výjimku si mohu dovolit z důvodu, že soupeř naše hráče stejně asi nezná. Nemyslím si, že by nás Gruzínci tolik studovali, aby věděli o každém všechno," řekl Koubek.

Zemětřesení v zahajovací jedenáctce podle něj není náznakem podcenění. "Výsledek z Gruzie neodpovídá tomu, co se na hřišti dělo. Prakticky z každé šance jsme v Tbilisi dali gól. Znovu čekám, že soupeř bude velice čiperný a odhodlaný, zápas nemáme rozhodně předem vyhraný," dodal Koubek.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz