Pondělí 29. dubna 2024, svátek má Robert

Baník promarnil šanci dostat se na třetí místo, Boleslav rozhodla o vítězství v závěru

Utkání 24. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - FK Mladá Boleslav, 9. března 2020 v Ostravě. Hráči Boleslavi se radují z třetího gólu. foto: ČTK

Ostrava - Fotbalisté Ostravy podlehli v dohrávce 24. kola první ligy Mladé Boleslavi 2:3 a propásli možnost poskočit na třetí místo tabulky. V dramatickém utkání Baník sice dotáhl dvoubrankovou ztrátu, ale o vítězství hostů rozhodl v 88. minutě Jiří Klíma. Domácí Patrizio Stronati zahrával dvě penalty a jednu z nich za stavu 1:2 neproměnil.
  20:18

Ostrava v lize s Mladou Boleslaví nevyhrála podesáté za sebou a po osmi kolech nebodovala. Středočeši v nejvyšší soutěži zvítězili po pěti zápasech a posunuli se na páté místo tabulky o bod za Slezany.

Baník po středečním pohárovém debaklu 0:5 na Spartě vstoupil bídně i do ligového utkání a už po čtvrthodině musel dohánět dvougólovou ztrátu. Laštůvku v osmé minutě takřka znehybnil přesnou ranou z 25 metrů Budínský a mohl slavit svůj devátý gól v ligové sezoně. Pro Středočechy to byla první branka v jarní části nejvyšší soutěže.

Domácí se v úvodu hledali a soupeř toho využíval. Po rychlém kontru z levého křídla byl Budínský kousek od dalšího gólu, ale svým volejem trefil na brankové čáře stopera Stronatiho. Hosté si to vynahradili záhy: Zelený zatáhl akci z levé strany, uvolnil Ladru, který se ve vápně rychle zorientoval a přízemní střelou zvýšil na 2:0.

Ostrava se těžce zvedala z dvoubrankové ztráty, Laštůvka měl plné ruce práce s točící se Douděrovou bombou z dálky. Po půlhodině Baník vyrovnal hru a v závěru půle se dostával k tlaku. Nakonec se dočkal i kýženého snížení před přestávkou. Zákrok na Smolu uvnitř vápna po poradě s videorozhodčím sudí Dubravský překvalifikoval na faul a Stronati z penalty ve 43. minutě zamířil po zemi k tyči.

Domácí i po změně stran na soupeře vlétli a z tlaku si vytvořili velkou šanci po rychlé souhře Kuzmanoviče a Smoly, ale De Azevedovi před prázdnou brankou chyběl asi krok.

Boleslav nápor Baníku na chvíli otupila po hodině hry. Ladra měl i slibnou příležitost na zvýšení skóre, ale jeho pokus v 65. minutě Laštůvka vytlačil na roh. Pak Ostrava znovu stupňovala tempo. Střídající Buchta si důrazem ve vápně v 77. minutě vynutil další penaltu na Zeleném, ale Stronati repete nepřidal a Šeda jeho pokus do středu branky vyrazil.

V hektickém závěru se přesto domácím na chvíli srovnat povedlo: centr propadl až na zadní tyč ke Svozilovi, který v 85. minutě ve skluzu skóroval. Jenže po třech minutách po velkém závaru v ostravském vápně a několik střelách a dorážkách Klíma propasíroval balon za lajnu a rozhodl o vítězství Boleslavi.