Pátek 12. dubna 2024, svátek má Julius
130 let

Lidovky.cz

Barcelona je nejlepším týmem světa od roku 1991

Sport

  8:55
BONN - Nejúspěšnějším fotbalovým klubem od roku 1991 je FC Barcelona. V anketě Mezinárodní federace fotbalových historiků a statistiků (IFFHS) získal katalánský gigant 757 bodů a o 79 bodů porazil druhý Manchester United. Mezi 204 nejlepších celků se dostala hned šestice českých klubů. Nejlépe dopadla pražská Sparta, která obsadila 59. příčku.

Dvojice zázračných mladíků - Messi (vlevo) a Bojan Krkic. foto: internet

IFFHS od roku 1991 každoročně vyhlašuje padesátku nejlepších klubů světa. První tým v žebříčku dostal 50 bodů, padesátý celek pak jeden. Po sečtení všech bodů pak vzniklo celkové pořadí, kterému vládne právě španělský velkoklub před Manchesterem United a Juventusem Turín.

Vedle Sparty má český fotbal zastoupení také v pražské Slavii, Olomouci, Baníku Ostrava, Slovanu Liberec a Hradci Královém.

Barcelona od roku 1991 sedmkrát vyhrála španělskou ligu, dvakrát triumfovala v domácím poháru a pětkrát v superpoháru. Rovněž dvakrát ovládla Ligu mistrů a jednou Pohár UEFA.

Autor:

Rozdáváme plenky Pampers ZDARMA
Rozdáváme plenky Pampers ZDARMA

Otestujte s námi tři velikosti plenkových kalhotek Pampers Pants. A vyhněte se tak dalším "kakamitám" díky speciální zadní kapse a 360stupňovému...