Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Barceloně se vzdaluje ligový titul. Katalánci jen remizovali s Getafe

18:44aktualizováno  23:55
BARCELONA - Fotbalistům Barcelony se ještě víc vzdálila obhajoba mistrovského titulu. Katalánský tým ve 36. kole španělské ligy doma neudržel vedení nad Getafe a po soupeřově gólu z nastavení remizoval 2:2. Svěřenci Gerarda Martina ztrácejí tři body na vedoucí Atlético Madrid, které má k dobru nedělní zápas proti Levante.

Zklamání a radost. Fotbalisté Barcelony přihlíží slavícímu soupeři. foto: Reuters

Hrdinou zachraňujícího se Getafe byl na Nou Campu autor obou branek Ángel Lafita. Devětadvacetiletý křídelní hráč nejprve ve 37. minutě odpověděl na vedoucí zásah Lionela Messiho.

Španělská fotbalová liga - 36. kolo

FC Barcelona - Getafe 2:2 (23. Messi, 67. Sánchez - 37. a 90.+2 Lafita)

Málaga - Elche 0:1 (11. Rodrigues)

Pamplona - Vigo 0:2 (20. a 34. Nolito)

Valladolid - Espaňol Barcelona 1:0 (20. Rukavina).

Ve druhé minutě nastaveného času pak Lafita podruhé smazal těsné domácí vedení, které zařídil v 67. minutě Alexis Sánchez. Barcelona doma teprve podruhé v této ligové sezoně ztratila body.

Kouč Gerardo Martino už na titul rezignoval. "Tohle nebyla dobrá sezona a takhle jsme ji nechtěli zakončit. Zodpovědnost nese trenér," uvedl Argentinec, jehož svěřenci už vypadli i ze Španělského poháru a Ligy mistrů.

Očekává se, že Martino u týmu skončí. "Chtěli jsme se udržet ve hře co nejdéle, až do dneška se nám to dařilo. Když nejsme schopni porazit tým bojující o záchranu, tak si titul nezasloužíme," dodal.