Neděle 28. dubna 2024, svátek má Vlastislav

Baroš opět skóroval, Galatasaray postupuje

22:33aktualizováno  23:39
PRAHA - Postup do osmifinále Poháru UEFA si již dnes v podvečer zajistili fotbalisté Udinese, když v divokém zápase porazili 2:1 Dinamo Záhřeb. Stejně dopadl také zápas Nijmegenu se Spartakem Moskva. Oba ještě mohou postoupit. Po víkendovém hattricku se trefil opět český ostrostřelec Milan Baroš, který překonal z penalty brankáře Herty Jaroslava Drobného. K ČLÁNKU FOTOGALERIE.

Milan Baroš (v červenožlutém) se opět brankově prosadil. foto: ČTK

Česká fotbalová hvězda zažívá snový podzim - nejlepší ve své profesionální kariéře. Dnešní vítězná trefa na hřišti Herty Berlín byla jeho dvanáctou brankou v této sezóně, z toho čtvrtou v Poháru UEFA. Baroš je tak druhý jak mezi ligovými střelci, tak také v evropské pohárové Evropě číslo dvě.

Český kanonýr mohl svůj střelecký účet mohl ještě výrazně rozšiřit - šanci na to měl již ve 12. minutě utkání - proti byl ale domácí brankář a další český reprezentant Jaroslav Drobný. Aktivní hosté měli přesto zápas od začátku pod kontrolou, jen již zmíněný Baroš měl do poločasu tři brankové příležitosti. Nakonec se prosadil až ve druhé půli z penalty a tři minuty před koncem si při střídání mohl vychutnat nadšený potlesk svých fanoušků.

Ti o tom, kdo je v dresu Galatasaraye jedničkou, mají již jasno. Český goleador svými posledními výkony definitivně zachránil pozici trenérovi Skibbemu a splatil mu důvěru poté, když si jej německý kouč vytáhl v létě z Lyonu.

Spolu s Galatasaray si dnes zajistil postup ukrajinský nováček a outsider Charkov. Rozhodl o tom jediným gólem v zápase proti Olympiakosu Pireus Edmar.

Ve skupině A se překvapivě nedařilo dalšímu německému zástupci Schalke 04. Kuranyi a spol. podlehli nizozemskému Twente na jeho hřišti 1:2. Pokud Nizozemci nebo Santander zvládnou poslední utkání ve skupině proti Paris SG, resp. Manchesteru City, budou Němci mimo hru.

Za překvapení se dá označit také postup Standardu Lutych již po třech kolech s plným bodovým ziskem. O zbylé dvě vstupenky do osmifinále Poháru UEFA si to ve skupině C rozdají FC Sevilla, Stuttgart a Sampdorie Janov.

V poslední skupině, kde se dnes hrálo, "déčku" si postup do další fáze zajistilo Udinese výhrou 2:1 nad Dinamem Záhřeb. Utkání provázeli výtržnosti v obou táborech, především pak v sektoru nechvalně proslulého tvrdého jádra Dinama. Přemožitel Sparty z 1. kola tak již ztratil před posledním kolem šanci na postup dál. O ten se poperou Tottenham, Nijmegen a také Spartak Moskva.

Zítra jsou na programu zápasy v dalších čtyřech skupinách. Tahákem pro české fanoušky bude bezesporu zápas Slavie proti Hamburku aneb Karel a Marek Jarolímové proti Davidu Jarolímovi. Utkání vám přineseme od 20:00 v přímém on-line přenosu na www.sportreport.cz. K dispozici budete mít také diskuzní fórum pro vaše ohlasy a názory - přispívejte již nyní! Podpořte na našich stránkách posledního českého zástupce v pohárové Evropě v zápase o všechno!!! Samotné utkání začne o 45 minut později.