Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Baroš otevřel skóre duelu s Jihlavou. Pak ho soupeř vyřadil ostrým faulem

22:12
Ostrava - Fotbalisté Ostravy porazili ve 22. kole nejvyšší soutěže Jihlavu 3:1 a zaznamenali první jarní výhru. Vítězný gól dal za stavu 1:1 v 72. minutě Robert Hrubý a výsledek pojistil svým prvním gólem v ostravském dresu Václav Procházka. Hosté dohrávali bez vyloučeného Buchty, který za faul na autora prvního gólu a ostravského kapitána Baroše dostal červenou kartu.

Utkání 22. kola první fotbalové ligy: FC Baník Ostrava - 1. FC Vysočina Jihlava. Milan Baroš v obklopení domácích hráčů. foto: ČTK

Kouč Ostravy Páník vsadil ve svém druhém ligovém utkání na lavičce na klasické rozestavení se dvěma útočníky a neslo mu to ovoce. Baník totiž celou první půli diktoval tempo hry a tlačil se do zakončení. Domácí zatápěli soupeři z křídelních prostor a po akci zprava a centru Hrubého se ještě Baroš zastřeloval.

22. kolo fotbalové ligy

Baník Ostrava - Vysočina Jihlava 3:1 (1:0)

Branky: 31. Baroš, 72. Hrubý, 80. Procházka - 50. Popovič. Rozhodčí: Příhoda - Moláček, Arnošt. ŽK: Jirásek, Hrubý, Hlinka - Tlustý, Levin. ČK: 86. Buchta. Diváci: 4446.

Dukla Praha - Sigma Olomouc 2:3 (1:1)

Branky: 27. Schranz, 71. Kušnír - 31., 58. a 68. Řezníček. Rozhodčí: Franěk - Hrabovský, Vlček. ŽK: Douděra, Bilovský, Holík, Ostojič - Manzia. Diváci: 1761.

Po dvaceti minutách už měl Baník první tutovku. Perfektně provedený brejk po kolmici Filla zakončoval Poznar, ale jeho ránu pod břevno brankář Rakovan vytáhl na roh. Z třetí šance už se ale urodilo. Baroš si ve vápně umně zpracoval Hlinkův centr, odskočil si od obránců a bleskurychle z otočky poslal míč po zemi k tyči jihlavské branky.

Vysočina bez svého zraněného kanonýra Ikauniekse byla v prvním poločase takřka neškodná a děj se odehrával především na její straně trávníku. Trenér hostů Svědík tudíž v půli zareagoval vysláním Popoviče a lépe si to sotva představoval sám. Střídající hráč už v 50. minutě po rohovém kopu hlavou dorazil do brány odražený balon.

Jihlavě se podařilo vymanit z tlaku a občasnými výpady brnkala domácím na nervy. Klíma měl v 70. minutě na noze stoprocentní gól, ale Laštůvka a pak i Fleišman na brankové čáře zažehnali nebezpečí. Hosté tak na vlastní kůži pocítili hořkost přísloví nedáš - dostaneš a v 72. minutě vrátil Hrubý přesným volejem po trestném kopu a odraženém balonu Baníku vedení.

Další vyrovnání Baník aktivní hrou nepřipustil a naopak pojistil první jarní výhru Procházkou, který po rohu Hrubého na zadní tyči dotlačil balon do sítě stehnem. Jihlava dohrávala závěr v desíti bez vyloučeného Buchty, který za šlápnutí na Baroše dostal červenou kartu. Zraněného domácího kapitána však odnesli z trávníku na nosítkách.