5. srpna 2008 18:46 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Bednář ochutná Premier League

Roman Bednář si obléká sparťanský dres po zápase v Poháru UEFA. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roman Bednář si obléká sparťanský dres po zápase v Poháru UEFA. | foto: ČTK

WEST BROMWICH Český fotbalista Roman Bednář se stal definitivně hráčem West Bromwiche Albion. Pětadvacetiletý útočník odešel do anglického klubu, s nímž postoupil do Premier League, na začátku minulé sezony na hostování ze skotského Heart of Midlothian, které se nyní změnilo v přestup.

Dnes o tom  informoval hráčův manažer Pavel Zíka ze společnosti Sport Invest. Klub za Bednáře zaplatil 3,3 milionu eur (79 milionů korun).

Bednář zamířil do Anglie loni na podzim v poslední den přestupního termínu. V novém působišti se rychle uchytil a stal se jednou z hlavních ofenzivních opor týmu. V průběhu roku pak český útočník prohlásil, že by rád zůstal v klubu na přestup, což se mu nyní splnilo.

V nadcházející sezoně si Bednář zahraje prestižní Premier League, kam West Bromwich na jaře také díky jeho gólové formě postoupil. O bývalém hráči Mladé Boleslavi se mluvilo i v souvislosti s českým národním týmem, předchozí reprezentační trenér Karel Brückner ho však do nominací nezařazoval.

ČTK