8. prosince 2008 15:19 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Bernd Schuster: Na Barcelonu nemáme

Bernd Schuster nevěří svým očím, Real opět padl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bernd Schuster nevěří svým očím, Real opět padl. | foto: AFP

PRAHA Trenér španělského giganta Realu Madrid Bernd Schuster je pod obrovským tlakem a zdá se, že zkouší poslední tah, jak si zachránít svou pozici - psychologickou válku před zápasem podzimu - El Clásico na Camp Nou. Je otázkou, jak jeho slova budou znít v uších hrdých fandů Bílého baletu i vedení klubu.

Barcelona drtí své soupeře, naopak Real jde od porážky k porážce a po té poslední 3:4 na Santiago Bernabeau ztrácí na svého nesmiřitelného rivala již 9 bodů.

Navíc porážka od Sevilly musela s hráči Bílého baletu notně zacloumat. Prohrávat 1:3, vyrovnat během minuty na 3:3 a nakonec prohrát 3:4 a přijít o klíčové muže na levé straně Marcela s Robbenem? To jistě zanechalo stopy jak na fanoušcích, tak hráčích.

"Je příjemné přijít o hráče také jednou jinak než kvůli zranění," glosoval ironicky německý kouč vyloučení Robbena a zbytečnou žlutou kartu Marcela. "Po El Clásicu budou zase moci nastoupit," dodal ve stejném tónu.

A poté již jeho slova mířila k chystanému zápasu roku. "Barcelona hraje úžasně a své soupeře drtí zničující ofenzivou," složil soupeři kompliment. Poté ale zašel ještě dál.

"Na Nou Campu nemůžeme vyhrát. Barcelona hraje zničující fotbal," citovala Schustera agentura Reuters. "Myslím, že liga je letos jejich. My se v sobotu budeme modlit a pokusíme alespoň pobavit diváky. Na nic jiného teď nemáme," dodal.

A právě za tyto slova může nejspíše kouč čekat odezvu ze svých řad. Anebo si dovedete představit, že kouč Sparty by před derby v sebehorším rozpoložení řekl - na Slavii jedeme bavit diváky, zápas prohrajeme?! A to prestiž derby pražského "S" ani zdaleka nedosahuje té El Clásica. Čeká nás zajímavý týden.

A www.sportreport.cz vám jej zpříjemní nejen zajímavostmi okolo utkání a preview před zápasem, ale také zítřejším kvízem na téma FC Barcelona, Real Madrid a El Clásico.

Antonín Vavrda, Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
KONSTRUKTÉR ROZVODNÝCH SÍTÍ

Advantage Consulting, s.r.o.
Olomoucký kraj, Zlínský kraj, Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 22 000 - 33 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz