Postup Besiktase v LM se odkládá, před Erdoganem remizoval s Monakem 1:1

20:44
PRAHA - Fotbalisté Besiktase Istanbul ve 4. kole skupinové fáze Ligy mistrů doma remizovali 1:1 s Monakem a nenavázali na předchozí tři výhry. V tabulce skupiny G ale mají už deset bodů a sahají po postupu do vyřazovacích bojů. Ten jim může přinést už případná večerní porážka Porta s Lipskem.

Fabinho z Monaka v potyčce Adrianem z Besiktase. foto: AP/ČTK

Besiktas v úvodních třech kolech neztratil ani bod a další výhra by mu dala jistotu postupu. Jenže francouzský soupeř kladl odpor a v závěru poločasu ho hezkou střelou zpoza vápna poslal do vedení Brazilec Rony Lopes.

Ve druhé půli zápasu, jehož se jako divák zúčastnil i turecký prezident Erdogan, ale naznačil střelu Quaresma, obránce Monaka Jorge mu skočil pod nohy a sudí odpískal penaltu, kterou Cenk Tosun s přehledem proměnil. Víc už ale Besiktas nestihl a musí čekat na večerní zápas, zda už bude moci slavit postup.

4. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina G:

Besiktas Istanbul - Monako 1:1 (0:1)

Branky: 54. Tosun z pen. - 45.+1 Rony Lopes. Rozhodčí: Tagliavento - Giallatini, Meli (všichni It.).

20:45 FC Porto - Lipsko.

Skupina E: 20:45 Liverpool - Maribor, FC Sevilla - Spartak Moskva.

Skupina F: 20:45 Šachtar Doněck - Feyenoord Rotterdam, Neapol - Manchester City,

Skupina H: 20:45 Dortmund - APOEL Nikósie, Tottenham - Real Madrid.

Utkání navštívil i turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.