Pondělí 2. října 2023, svátek má Olívie, Oliver
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Besta byl vyřazen z kádru fotbalistů Brna

Sport

  13:55
BRNO - Útočník Aleš Besta byl dnes vyřazen z kádru prvoligových fotbalistů Brna. Vedení klubu k tomuto kroku sáhlo poté, co měl Besta v minulém týdnu na tréninku konflikt nejprve se spoluhráčem Markem Střeštíkem a následně i s trenérem Petrem Uličným. Brněnský útok neposílí ani Zbyněk Pospěch, jehož příchod z Artmedie Petržalka prozatím padl.

Kontroverzní brněnský útočník Aleš Besta v dresu 1. FC Brno skončil. foto: ČTK

Kouč Bestu nenominoval k nedělnímu utkání s Kladnem. "Besta dostal individuální tréninkový plán. Časová hranice jeho vyřazení z kádru není nijak stanovena," řekl majoritní vlastník brněnského klubu Roman Pros.

Besta tvrdí, že ho Uličný fyzicky napadl. "Na tréninku jsem měl ostřejší souboj s Markem Střeštíkem. Nějak to neunesl, tak mi začal nadávat. A do toho přiběhl trenér a chytil mě pod krkem. Tak jsem se sebral a šel do kabiny," řekl hráč MF Dnes.

Besta má v Brně smlouvu do konce června příštího roku. Klub mu nabídl její prodloužení, to ale fotbalista odmítl. Besta může z Brna odejít buď ještě do konce září, nebo až v zimním přestupním termínu.

Pospěch zůstane na podzim v Petržalce, jeho plánovaný odchod do Brna se neuskuteční. "Majitelé slovenského klubu se rozhodli, že Pospěcha nyní neuvolní. Jsme ale domluveni, že se k otázce jeho přestupu vrátíme v zimním období," dodal Pros.

Autor:

Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?
Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?

30 rodin dostalo od nás zdarma pokračovací nebo batolecí mléko od prémiové značky Beggs. Co o něm ve svých recenzích napsali? Přečtěte si hodnocení...