Pondělí 8. srpna 2022, svátek má Soběslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Besta byl vyřazen z kádru fotbalistů Brna

Sport

  13:55
BRNO - Útočník Aleš Besta byl dnes vyřazen z kádru prvoligových fotbalistů Brna. Vedení klubu k tomuto kroku sáhlo poté, co měl Besta v minulém týdnu na tréninku konflikt nejprve se spoluhráčem Markem Střeštíkem a následně i s trenérem Petrem Uličným. Brněnský útok neposílí ani Zbyněk Pospěch, jehož příchod z Artmedie Petržalka prozatím padl.

Kontroverzní brněnský útočník Aleš Besta v dresu 1. FC Brno skončil. foto: ČTK

Kouč Bestu nenominoval k nedělnímu utkání s Kladnem. "Besta dostal individuální tréninkový plán. Časová hranice jeho vyřazení z kádru není nijak stanovena," řekl majoritní vlastník brněnského klubu Roman Pros.

Besta tvrdí, že ho Uličný fyzicky napadl. "Na tréninku jsem měl ostřejší souboj s Markem Střeštíkem. Nějak to neunesl, tak mi začal nadávat. A do toho přiběhl trenér a chytil mě pod krkem. Tak jsem se sebral a šel do kabiny," řekl hráč MF Dnes.

Besta má v Brně smlouvu do konce června příštího roku. Klub mu nabídl její prodloužení, to ale fotbalista odmítl. Besta může z Brna odejít buď ještě do konce září, nebo až v zimním přestupním termínu.

Pospěch zůstane na podzim v Petržalce, jeho plánovaný odchod do Brna se neuskuteční. "Majitelé slovenského klubu se rozhodli, že Pospěcha nyní neuvolní. Jsme ale domluveni, že se k otázce jeho přestupu vrátíme v zimním období," dodal Pros.

Autor:

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

Mohlo by vás zajímat