Pondělí 15. dubna 2024, svátek má Anastázie
130 let

Lidovky.cz

Bielsa: Problém s Llorentem je citlivý, ale tým neovlivní

Sport

  20:27
PRAHA - Nepovedený vstup do sezony a ještě spory s hlavní hvězdou týmu Fernandem Llorentem, kterého v pondělí vyhodil z tréninku. Kouč fotbalistů Athletiku Bilbao Marcelo Bielsa má před čtvrtečním zápasem Evropské ligy se Spartou dost starostí, z nichž není nijak nadšený.

Fotbalista Athleticu Bilbao Fernando Llorente foto: Reuters

Přesto věří, že jeho mužstvo brzy zvedne hlavu a přiblíží se výkonům, které jej v minulé sezoně vytáhly až do finále EL. Jisté ale prý je, že Llorente proti Spartě nebude v základní sestavě.

Bielsa před zápasem se Spartou připustil, že pondělní incident, kdy se během přípravy nepohodl s Llorentem, tým může negativně ovlivňovat. "Ten problém s Fernandem je citlivý. Vyvolává to určité konflikty a nelze to ignorovat. Nálada v mužstvu je jiná, než by měla být. Ale já to neberu jako výmluvu," uvedl Bielsa na dnešní tiskové konferenci v Praze. "Pro mě je tahle záležitost spíš detail. Zajímá mě jen to, jak si vede celý tým," podotkl Bielsa, kterého mrzí špatný začátek sezony a jediná výhra ze šesti zápasů ve španělské lize.

Argentinský kouč však odmítl, že by jeho spory s forvardem Llorentem byly "nepřekonatelného" rázu. "Problém spočívá v tom, že si myslím, že by měl hrát lépe než teď. On mi říká, že už hraje na maximum. Nesouhlasím s tím a to je celé. Není spravedlivé, že se všechny pohledy upínají jen k Fernandovi (Llorentemu). Už několikrát v minulosti se stalo, že některý hráč předčasně odešel z tréninku, a nedělala se z toho věda jako teď," vrátil se Bielsa k pondělnímu sporu s mistrem světa a Evropy. "Normálně spolu mluvíme," dodal trenér.

Trenér Bilbaa Bielsa.

Llorente je už několik sezon hlavním tahounem baskického týmu, na jaře mužstvo dovedl až do finále EL. Ale v nové sezoně Bielsa urostlého střelce ještě ani jednou nezařadil do základní sestavy. To jen zvětšilo třecí plochy mezi koučem a útočníkem. Podle Bielsy je ale jen otázkou času, kdy Llorente převezme úlohu klíčového hráče.

"Problém je v tom, že Fernando čtyři měsíce pořádně nehrál. Na mistrovství Evropy byl na lavičce, pak měl prázdniny, zranil se a navíc přišly problémy s přestupem... Vlastně nějakých posledních patnáct dní je v plné zátěži, potřebuje hrát častěji. Ale počítáme s ním dál," uvedl Bielsa.

Místo Llorenteho prý v zahajovací sestavě znovu dostane přednost Aduriz. "Vím, že Llorente je pro Čechy asi největší hvězdou, ale nejprve se musí dostat do své staré formy," vysvětlil Bielsa, proč zatím Llorenteho do zápasů neposílá od začátku.

Jak dopadl redakční test dětské kosmetiky ATTITUDE?
Jak dopadl redakční test dětské kosmetiky ATTITUDE?

Vybrali jsme tři miminka z naší redakce, aby vyzkoušela některé produkty z řady Baby Leaves oblíbené značky ATTITUDE. Byla s testováním spokojená?...