22. července 2010 14:38 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Bitka v brazilské lize. Hráči vedeni trenérem napadli reportéry

Bitka fotbalistů s novináři v brazilské lize | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bitka fotbalistů s novináři v brazilské lize | foto: Reprofoto

RIO DE JANEIRO Zápas brazilské ligy mezi fotbalisty Vitórie a Goiásu měl skandální dohru. Hostující hráči v čele s trenérem Emersonem Leaem podlehli tlaku a přímo na hřišti napadli televizní a rozhlasové reportéry.

Zápas brazilské ligy mezi fotbalisty Vitórie a Goiásu měl skandální dohru. Hostující hráči v čele s trenérem Emersonem Leaem podlehli tlaku a přímo na hřišti napadli televizní a rozhlasové reportéry.

Incident se odehrál po skončení zápasu, v němž Goiás na půdě Vitórie remizoval 2:2, přičemž vyrovnávací gól dostal těsně před koncem. Trenér Leao, který v roce 2000 vedl i brazilský národní tým, se po závěrečném hvizdu snažil u rozhodčích proti brance protestovat, načež se frustrovaný kouč nechal vyprovokovat k útoku jedním z reportérů, který jej oslovil s mikrofonem v ruce.

Svého kouče se zastali hráči a další členové realizačního týmu, kteří se snažili pracovníky médií odehnat, aby zabránili dalším provokacím. To se nepodařilo a útočník Rafael Moura jednoho z reportérů napadl a srazil k zemi. Následně byl spolu s trenérem odveden na policejní služebnu, kde se oba podrobili výslechu. Případem se bude zabývat i disciplinární komise.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz