Středa 28. července 2021, svátek má Viktor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Thajský smutek. Fanoušci nesmějí rok fandit, liga skončila tři kola před koncem

Sport

  8:00
PRAHA - Můžeš chodit po celý rok na každý zápas, ale běda ti když si vezmeš s sebou buben nebo vlajku, nedejbože budeš fandit. To vzkázal svým fanouškům thajský fotbalový svaz. Rok nebudou fandové povzbuzovat národní tým kvůli uctění památky oblíbeného krále Rámy IX., vlastním jménem Pchúmipchóna Adundéta. Kvůli jeho smrti byla navíc už tři kola před koncem ukončena tamní nejvyšší soutěž.

Thajský král Pchúmipchón Adundét je mrtev a smutnit budou muset i fotbaloví fandové. foto: Reuters

„V kvalifikaci o MS 2018 se fandit nebude. Zakázané budou všechny hudební nástroje, vlajky, transparenty. Zakázáno bude i hlasité fandění,“ stojí ve vyjádření thajského svazu.

„Fanoušci budou muset být oblečeni v černých, bílých nebo šedých šatech. Fotbalisté Thajska nastoupí do utkání s černými páskami na rukávech,“ uvádí místní fotbalový svaz.

Fanoušci tak například 15. listopadu nebudou moci fandit proti lídrovi své skupiny Austrálii.

Thajci smutní nad ztrátou oblíbeného krále Pchúmipchona Adundéty.
Thajci oplakávají mrtvého krále


Ještě větší zvláštností byl fakt, že byla tři kola před koncem ukončena nejvyšší soutěž a vítězem byl vyhlášen dosud vedoucí Muangthong United. To se však pochopitelně nelíbilo ostatním týmům, které bojovaly o titul, a podaly stížnost na FIFA.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...