Neděle 4. prosince 2022, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Bohemians cítí křivdu kvůli sporné penaltě: Toto se s podporou videa stát nesmí, jde o hrubé ovlivnění

Utkání 7. kola první fotbalové ligy: MFK Karviná - Bohemians Praha 1905, 8. listopadu 2020 v Karviné. Rozhodčí Pavel Julínek. foto: ČTK

Praha - Fotbalový klub Bohemians 1905 se cítí být poškozen hrubou chybou rozhodčích v nedělním utkání 7. kola první ligy v Karviné. Podle "Klokanů" hlavní sudí Pavel Julínek ve spolupráci s videorozhodčím Zbyňkem Proskem odpískal penaltu za ruku Tomáše Necida v rozporu s pravidly. Pražané slezskému soupeři podlehli 1:2.
  21:16

„V 70. minutě utkání si Tomáš Necid při obranné hlavičce srazil míč na vlastní ruku. Dle platného výkladu pravidel fotbalu FAČR se v takovém případě nejedná o prohřešek proti pravidlům,“ uvedli Bohemians na klubovém webu.

Julínek původně Necidovu ruku nepotrestal, ale Proske v přerušené hře doporučil kolegovi na ploše přezkoumat situaci u obrazovky. Hlavní rozhodčí následně odpískal pro Karvinou pokutový kop, ze kterého v 72. minutě Kristi Qose vstřelil vítězný gól.

„Z našeho pohledu se jedná o hrubé ovlivnění utkání a neomluvitelnou chybu hlavního rozhodčího Pavla Julínka a videorozhodčího Zbyňka Proskeho, která se profesionálním rozhodčím na úrovni nejvyšší národní ligy s podporou VAR a možností opakovaného přezkoumání situace stát nesmí,“ stojí v prohlášení vršovického klubu.

Autor:

Ať se dětem lépe dýchá. Proč vyrazit do Dětské léčebny Cvikov
Ať se dětem lépe dýchá. Proč vyrazit do Dětské léčebny Cvikov

Respirační onemocnění postihne čas od času každé dítě. Někdy ale může i banální onemocnění vést k nepříjemným chronickým stavům. Blíží se podzim a...

Mohlo by vás zajímat