Pondělí 29. dubna 2024, svátek má Robert

Bohemians vyřadili Viktorku Žižkov

19:30
PRAHA - Fotbalisté druholigových Bohemians Praha překvapivě postoupili přes favorizovaný Žižkov do semifinále Poháru ČMFS.

Marek Kulič se raduje z gólu v olomoucké síti. foto: ČTK

Střížkovskému klubu k tomu stačila bezbranková remíza v dnešní čtvrtfinálové odvetě v Horních Počernicích, protože první zápas na půdě Viktorie skončil 1:1. Ve prospěch Bohemians rozhodl vstřelený gól na soupeřově hřišti před týdnem. Bohemians a ostatní postupující se jméno soupeře, s nímž se utkají o finále, dozví v pátek.

Do semifinále postupují také fotbalisté Liberce. Stačila jim k tomu dnešní remíza s druholigovým Třincem 2:2 na domácím hřiště. Slovan totiž před týdnem na severu Moravy vyhrál 3:0.

Také Sparta prošla do semifinále Poháru ČMFS bez větších komplikací, protože v domácí čtvrtfinálové odvetě porazili HFK Olomouc 3:1 a po výhře 2:1 z minulého týdne na Hané jsou obhájci prvenství mezi elitní čtyřkou.

V posledním čtvrtfinálovém utkání porazili fotbalisté Brna Jablonec 2:1. Vedoucí branku vstřelil ve 45. minutě Baláž a druhý gól přidal v 74. minutě Trousil. Jablonec snížil pět minut před koncem po střele Michálka z pokutového kopu.

Bohemians Praha - Viktoria Žižkov 0:0
Rozhodčí: Matějek - Slavík, Čecháček. ŽK: Macháček, Turtenwald, Obermajer - T. Procházka, Pilař, Švancara. Diváci: 981. První zápas 1:1, postupuje Bohemians.

FC Slovan Liberec - Fotbal Třinec 2:2 (1:0)
Branka: 42. Radzinevičius, 83. Frejlach - 50. Cieslar, 90. Lukšík. Rozhodčí: Adámek - Filgas, Kubáň. Diváci: 978. První zápas 3:0. Postupuje Liberec.

Sparta Praha - HFK Olomouc 3:1 (1:0)
Branky: 22. Kulič, 47. Holenda, 80. Kolář - 48. Korčián. Rozhodčí: Ardeleánu - Hojsík, Drábek. První zápas: 2:1, postupuje Sparta. Bez ŽK. Diváci: 1862. První zápas 2:1. Postupuje Sparta.

1. FC Brno - FK Jablonec 2:1 (1:0)
Branka: 45. Baláž, 74. Trousil - 85. z pen. Michálek . Rozhodčí: Mikel -
Goňa, Ondo. ŽK: Hanák, Baláž - Fujerik, Hloušek. Diváci: 1150 První zápas
3:0. Postupuje Brno.