27. dubna 2018 20:33 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Brno je blízko sestupu, Jihlava remizovala s Boleslaví

Momentka z utkání 26. kola první fotbalové ligy mezi Jihlavou a Mladou... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Momentka z utkání 26. kola první fotbalové ligy mezi Jihlavou a Mladou... | foto: ČTK

Praha Fotbalisté Brna v předehrávce 26. prvoligového kola na hřišti Dukly neudrželi vedení a prohráli 1:2. Poslední Zbrojovce se tak vzdálila záchrana, na první nesestupové místo ztrácí v neúplné tabulce šest bodů. Naopak Pražané se dostali na 29 bodů a přiblížili se jistotě setrvání mezi elitou. V druhém důležitém záchranářském souboji mezi fotbalisty Jihlavy a Mladé Boleslavi gól nepadl. Po bezbrankové remíze tak Jihlava čeká na výhru šest zápasů a Mladá Boleslav čtyři duely.

Hosty poslal do vedení po půlhodině hry Michal Škoda, ale těsně před pauzou vyrovnal Lukáš Holík a v 57. minutě zápas otočil Slovák Ivan Schranz.

Do prvního náznaku šance se v šesté minutě dostali domácí, Schranz však zakončil nadějný protiútok nepřesnou střelou. Souboj nejhorší obrany s nejhorším útokem soutěže pak dlouho nabízel hlavně nepřesnosti na obou stranách.

Brněnští ve 31. minutě otevřeli skóre. Acostův volej z úhlu brankář Rada vyrazil před sebe a volný Škoda mu z dorážky nedal šanci. Nejlepší střelec Zbrojovky si připsal šestý ligový gól v sezoně.

Dukla poté nevyužila obrovskou šanci na vyrovnání, když Douděra sám před odkrytou brankou trefil tyčku. Pražané nicméně v závěru poločasu soupeře zatlačili a ve 43. minutě už se dočkali gólu. Chybující Kryštůfek přišel o míč a Holík prostřelil gólmana Halousku, který zastoupil disciplinárně potrestaného Melichárka.

Do druhého poločasu vstoupila aktivněji Zbrojovka a Acosta po souhře s Vraštilem mířil těsně nad břevno. V 57. minutě ale z ničeho nic udeřila Dukla. Podaný v šestnáctce našel Schranze a ten se prosadil hlavou. Dejvický tým poprvé v jarní části ligové sezony dokázal otočit skóre.

Domácí poté dostali Brno pod velký tlak, ale další slibné šance na pojistku neproměnili. Schranzovu ránu vyrazil Halouska, Douděra v těžké pozici vypálil nad branku.

Hráči Dukly už si závěr utkání pohlídali a moravské mužstvo do většího tlaku nepustili. Brňané tak v nejvyšší soutěži ztratili body poosmé za sebou.

Jihlava s Boleslaví bez branek

V důležitém záchranářském souboji mezi fotbalisty Jihlavy a Mladé Boleslavi gól nepadl. Po bezbrankové remíze tak Jihlava čeká na výhru šest zápasů a Mladá Boleslav čtyři duely. Oba celky proto stále nemají jistou záchranu. Předposlední Baník Ostrava na ně ztrácí čtyři a pět bodů, ale má zápas k dobru.

Jihlava zahrozila jako první v osmé minutě, ale střelu Mary dokázal brankář Polaček vytěsnit mimo branku. Po dvaceti minutách o sobě dali poprvé v zápase vědět hosté, když využili ve středu hřiště ztráty svého bývalého spoluhráče Ljovina. Rychlý brejk Přikryla zakončoval v pokutovém území Ladra, ale jeho střela jen těsně minula tyč brány Rakovana.

Od té doby byli hosté v zápase lepší, problémy domácím dělal na pravém křídle Konate, ale jeho průniky a centry do vápna Středočeši zužitkovat nedokázali. Osm minut před koncem prvního poločasu zahrávali Mladoboleslavští roh, k zakončení se dostal Přikryl, ale z malého vápna trefil jen domácího gólmana.

I po přestávce převažoval ve hře hlavně boj o střed hřiště. S bezgólovým stavem mohl po hodině zahýbat Ladra a z dorážky také Valenta, ale obě střely dokázal jihlavský brankář Rakovan vyrazit. Domácí s postupem času začali čím dál více spoléhat na rychlé brejky, ale kazili rozehrávku.

Osm minut před koncem mohl zápas ve prospěch Mladé Boleslavi rozhodnout Ladra, ale jeho hlavičku z malého vápna vytěsnil Rakovan na rohový kop.

Závěr zápasu ale patřil Jihlavě, po šesti minutách na hřišti se mohl prosadit Popovič, ale jeho střela z prostoru penalty si cestu mezi tři tyče nenašla. Dvě minuty před koncem technicky střílel ze standardky Mara, ale střelu pod břevno na poslední chvíli vyrazil Polaček. Svou desátou branku v sezoně nepřidal v poslední minutě ani nejlepší střelec Jihlavy Ikaunieks, který sice ve vápně obešel obránce, ale jeho střelu Poláček chytil.