27. října 2008 11:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Brückner přijel na rakouskou ligu

Karel Brückner prožívá těžké časy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karel Brückner prožívá těžké časy. | foto: ČTK

VÍDEŃ Trenér rakouské fotbalové reprezentace Karel Brückner vyslyšel volání místních funkcionářů a tisku a osobně navštívil sobotní zápas rakouské ligy mezi Rapidem Vídeň a Mattersburgem.

Média však dnes uznávají, že si cestu mohl klidně ušetřit a o nic by nepřišel.

Utkání skončilo hubeným vítězstvím domácího favorita a obhájce mistrovského titulu Rapidu 1:0. Podle komentátorů bylo výjimečné snad jen tím, že se v něm hráči obou mužstev předháněli v simulování a vzájemném provokování. To vyvrcholilo plivnutím hostujícího Naumoskiho na střelce jediného gólu Maierhofera, které ale rozhodčí neviděl a tudíž nepotrestal.

Der Standard dnes ironicky píše, že český kouč mohl vidět fotbal, jaký se hraje jen v Rakousku. Cituje tak rakouského mezinárodního rozhodčího Konrada Plautze, který utkání řídil. Ten po zápase poukazoval na to, že pro rozhodčího je těžké poznat, zda ležící hráč je skutečně zraněn, a tvrdil, že jen v Rakousku se používá simulování jako taktický prostředek k zastavení útoku protivníka. Na dlouhé minuty, kdy se některý hráč válel na trávníku, poukazuje i Die Presse, ale konstatuje, že se to dnes bohužel děje v mnoha zemích, což by právě Plautz měl dobře vědět.

Jinak rakouský tisk vyjadřuje naději, že si Brückner všiml, že Erwin Hoffer hraje v Rapidu na hrotu útoku a nikoli v záloze nebo dokonce na kraji obrany, kam ho postavil proti Srbsku. Zaznamenává rovněž, že Brückner už ohlásil další návštěvu, 11. listopadu se chystá na vídeňské derby mezi Austrií a Rapidem.

Tyto návštěvy jsou podle místních médií výsledkem jednání, která ve čtvrtek a v pátek vedl Brückner ve Vídni s předsedou svazu Friedrichem Sticklerem.

Stickler po těchto rozhovorech prohlásil, že po špatných výsledcích posledních kvalifikačních zápasů nebylo možné dělat, jako by se nic nestalo. Zároveň však zopakoval, že trenér má nadále jeho důvěru a jeho odvolání není na pořadu dne. Kritizoval znovu především hráče a jejich špatný přístup k reprezentačním zápasům.

Nepřímé potvrzení Brücknera ve funkci obsahuje i prohlášení po jeho jednání na vedení rakouského svazu, v němž se uvádí, že po přípravném utkání s Tureckem 19. listopadu bude Brückner osobně jednat s ligovými trenéry. O situaci kolem reprezentace má ale ještě 7. listopadu jednat předsednictvo svazu.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!