Pondělí 29. dubna 2024, svátek má Robert

Kadeřábek gólem nezabránil prohře Hoffenheimu, Bayern splnil povinnost

Pavel Kadeřábek (druhý zleva) slaví se spoluhráči z Hoffenheimu gól do sítě Mohuče. Úplně vzadu David Jurásek. foto: AP

Jeho druhý gól v sezoně nakonec nestačil ani na bod. Obránce Pavel Kadeřábek sice poslal fotbalisty Hoffenheimu ve 29. německé ligy kole do vedení, Mohuč ale po přestávce skóre otočila a zvítězila vysoko 4:1. Bayern Mnichov porazil 2:0 předposlední Kolín nad Rýnem a odložil minimálně do neděle korunovaci Leverkusenu bundesligovým mistrem.
  21:47

Bývalý reprezentant Kadeřábek si v 19. minutě ve vápně naběhl na centr Kramariče, hlavou překonal brankáře Zentnera a dal jedenáctý gól v bundeslize. Domácím se těsně po přestávce povedl bleskový obrat, o který se v rozmezí čtyř minut postarali Burkardt a Mwene. Pojistky přidali Gruda a střídající Onisiwo. David Jurásek nastoupil v základní sestavě hostů a střídal o poločasové přestávce.

Mohuč z posledních čtyř kol ztratila body jen při bezbrankové remíze v Lipsku a na barážové příčce se přiblížila na bod k Bochumi, která v poslední minutě domácího duelu s Heidenheimem zachránila remízu 1:1.

Bayern Mnichov brankami Guerreira a Müllera ve druhém poločase porazil Kolín nad Rýnem 2:0 a uspěl po dvou porážkách. Na druhém místě ztrácí 13 bodů na Leverkusen, kterému ale v neděli případná výhra nad Brémami bude stačit k zisku titulu. Bayern se vítězně naladil na středeční domácí odvetu čtvrtfinále Ligy mistrů s Arsenalem, v Londýně první utkání skončilo 2:2.

Harry Kane z Bayernu Mnichov (vpravo) zfaulován Jacobem Christensenem z Kolínu nad Rýnem.

Bayernu se bodově udržel Stuttgart po vítězství 3:0 nad Frankfurtem. V prvním poločase se trefili malijský útočník Guirassy, který pokořil metu 25 branek v sezoně a vylepšil klubový rekord Maria Goméze z ročníku 2008/09, Undav a Lewling. Stuttgart prodloužili ligovou sérii bez porážky na 11 zápasů. Frankfurt počtvrté za sebou nezvítězil a na sedmý Augsburg má už jen tříbodový náskok.

Pátý Dortmund i přes dlouhé oslabení zvítězil 2:1 na hřišti Mönchengladbachu, za který nastoupil v 64. minutě Tomáš Čvančara. Borussii zařídil dvougólové vedení Sabitzer, ještě před přestávkou snížil Wöber. Víc domácí nedokázali, přestože Dortmund hrál od 55. minuty bez vyloučeného Adeyemiho.

Borussia má stále stejně bodů jako čtvrté Lipsko, které porazilo Wolfsburg 3:0. Výhru zařídili Olmo a ve druhém poločase Šeško s Opendou. Belgický útočník dal 22. ligový gól a v tabulce střelců mu patří třetí příčka za Kanem z Bayernu Mnichov (32) a Guirassym (25). Václav Černý utkání strávil na lavičce Wolfsburgu, který má už jen dvoubodový náskok na barážovou pozici Mohuče.