Neděle 28. dubna 2024, svátek má Vlastislav

Hložek pomohl Leverkusenu gólem při demolici Darmstadtu. Čvančara střídal po hodině

Fotbalisté Leverkusenu oslavují gól, který vstřelil Victor Boniface. foto: AP

Sotva tři minuty stačily Adamu Hložkovi, aby po střídání skóroval. V závěru utkání třetího kola německé bundesligy doklepl přesnou přihrávku Mbamby a pomohl Leverkusenu při vítězství 5:1 nad Darmstadtem. Jiří Pavlenka z Brém si proti Mohuči (4:0) připsal letošní první čisté konto. Werder bodoval poprvé po dvou porážkách. Mönchengladbach s Tomášem Čvančarou v základní sestavě doma podlehl Bayernu 1:2.
  21:58

Hložek začal stejně jako v předchozích dvou utkáních na lavičce. Do hry přišel v 80. minutě místo Wirtze a po třech minutách upravil na konečných 5:1. Po Mbambově přihrávce z pravé strany levačkou trefil pohodlně odkrytou branku hostů. Pro bývalého útočníka Sparty to byl šestý bundesligový gól v kariéře.

Dvěma góly se na vítězství Leverkusenu podílel Nigerijec Boniface. Letní posila Bayeru skórovala dvakrát i v předchozím zápase v Mönchengladbachu. Leverkusen je v čele neúplné tabulky se stoprocentní bilancí.

Brankář Matěj Kovář zůstal na lavičce Leverkusenu, útočník Patrik Schick se stále zotavuje po operaci třísel.

Mönchengladbach proti Bayernu od začátku hrozil ze standardních situací. V 25. minutě Friedrich trefil břevno, ale chvíli nato již Itakura po rohu hlavou usměrnil míč za záda brankáře Ulreicha. Úřadující mistr vyrovnal v druhém poločase zásluhou Saného.

Útočník Tomáš Čvančara z Mönchengladbachu (vlevo) v hlavičkovém souboji s Joshuou Kimmichem z Bayernu

Vzápětí Čvančara přepustil místo na hřišti zbrusu nové posile Siebatcheuovi. V 70. minutě ještě brankář Borussie Nicolas Gnabryho hlavičku vytěsnil mimo tři tyče, ale na Telův pokus hlavou byl tři minuty před koncem řádné hrací doby už krátký.

Poprvé vyšel v bundeslize střelecky naprázdno kanonýr Kane, který dal v předchozích dvou zápasech tři branky. Bayern porazil Mönchenglabach po pěti zápasech a v Borussia-Parku zvítězil po více než čtyřech letech. Obhájci titulu udrželi stoprocentní bilanci a po reprezentační přestávce se utkají s vedoucím Leverkusenem.

Werder s Pavlenkou v brance si připsal první body v sezoně. Na 4:0 uzavřel skóre střídající Njinmah, který svůj debut v dresu Brém ozdobil navíc i asistencí na Bittencourtův gól. Brémy se výborně vyrovnaly s odchodem kanonýra Füllkruga, nejlepší střelec uplynulého ročníku bundesligy přestoupil v týdnu do Dortmundu.

Hoffenheim porazil 3:1 dosud stoprocentní Wolfsburg, za který odehrál 82 minut Václav Černý. Pavel Kadeřábek domácím chyběl vinou svalového zranění. Stuttgart deklasoval Freiburg 5:0, dvěma góly se o to přičinili Guirassy a Führich. Pro Stuttgart to byla už druhá pětigólová výhra v ročníku, který zahájil vítězstvím 5:0 nad Bochumí. Následně podlehl 1:5 v Lipsku.