Sobota 4. května 2024, svátek má Květoslav

Z Čechů hrál celý zápas jen Kadeřábek. Jurásek má minutu, Čvančara žlutou

Grischa Promel (vlevo) a Pavel Kadeřábek (vpravo) z Hoffenheimu slaví gól do sítě Mönchengladbachu. foto: ČTK

Zatímco jedenatřicetiletý Pavel Kadeřábek zvládl v zápase Hoffenheimu s Mönchengladbachem (4:3) celých devadesát minut, ostatní Češi pouze střídali: domácí David Jurásek na poslední sekundy, hostující Tomáš Čvančara zhruba na pětadvacet minut, během nichž dostal žlutou kartu za nesportovní chování.
  18:54aktualizováno  20:59

Hoffenheim šel do vedení ve 36. minutě zásluhou Weghorsta, ale hostující Hack svou první trefou záhy srovnal. Po přestávce si domácí vybudovali dvoubrankové vedení díky gólům Promela a Kabaka. Nejlepší střelec Borussie nejprve v 78. minutě snížil a minutu před koncem završením hattricku dokonce srovnal, ale Mönchengladbachu to na body nestačilo.

Pár vteřin po Hackově osmém gólu v sezoně Bebou ve vápně našel přízemním centrem střídajícího Stacha, jenž rozhodl o vítězství Hoffenheimu.

Nenastoupil ani další český fotbalista Alex Král, který sledoval debakl Unionu Berlín s Bayernem Mnichov pouze z lavičky (1:5).

Bayern o poločase vedl o dvě branky zásluhou Goretzky a Kanea, jenž svůj 33. ligový gól vstřelil z přímého kopu. Po přestávce se dvakrát prosadil Müller a mezi jeho trefami zvýšil na 4:0 Tel. Čestný úspěch domácích zaznamenal v nastavení Vertessen.

V Heidenheimu se jako první mezi střelce zapsal ve 42. minutě hostující Šeško. Domácím se sice v 69. minutě podařilo srovnat zásluhou střídajícího Dovedana, jenž byl na hřišti jen několik desítek sekund, ale Lipsko pět minut před koncem strhlo zápas na svou stranu. O vítěznou branku se postaral nejlepší střelec hostů Openda, který tak vstřelil svůj 23. gól a ve střelecké tabulce je třetí za Kanem z Bayernu Mnichov (32) a Guirassym ze Stuttgartu (25). Lipsko je v tabulce čtvrté, na pátý Dortmund má náskok tří bodů a o 12 branek příznivější rozdíl skóre.

Wolfsburg porazil Bochum 1:0 díky brance Winda ze 43. minuty a ze třináctého místa má na barážovou pozici náskok pěti bodů. Šestnáctá Mohuč má však zápas k dobru. Václav Černý, jenž se v týdnu poprvé stal otcem, v nominaci domácího týmu chyběl.