Úterý 21. května 2024, svátek má Monika
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Buřič Rooney: Chci pryč, do Manchesteru nepřivedou posily

Sport

  20:34
MANCHESTER - Už i sám útočník Wayne Rooney potvrdil, že chce opustit Manchester United. I když se mluví o tom, že má neshody s trenérem Alexem Fergusonem, anglický fotbalový reprezentant uvedl jiný důvod. Vedení klubu mu prý nezaručilo, že bude výrazně investovat do posil.

Wayne Rooney v dresu Manchestertu United foto: www.skysports.com

Odejít se Rooney rozhodl po schůzce s výkonným ředitelem Unitedem Davidem Gillem, s nímž se sešel v minulém týdnu. "Nedal mi žádné záruky o budoucím hráčském kádru, které jsou požadoval. Proto jsem mu řekl, že neprodloužím smlouvu," uvedl dnes čtyřiadvacetiletý hráč v prohlášení, v němž si rýpl do kouče Fergusona.

Čtěte také

"Byl jsem zvědavý, co Sir Alex bude říkat a překvapilo mě to," uvedl k úternímu vyjádření trenéra Manchesteru, který prohlásil, že neví, proč chce Rooney odejít, a že v klubu jsou z jeho úmyslu zmatení.

Fotbalista, jenž přišel na Old Trafford v roce 2004 z Evertonu za 25,6 milionu liber, má v klubu smlouvu do června 2012. Rooney potvrdil, že od léta jednal s vedením o jejím prodloužení. Manchester mu podle spekulací britských médií hodlal zvýšit plat z 90 tisíc na 150 tisíc liber týdně.

"Já jsem žádal záruky, že klub bude nadále schopný angažovat nejlepší světové hráče," uvedl Rooney, jenž vyhrál s United v letech 2007 až 2009 anglickou ligu. Letos nestačil Manchester na Chelsea.

Právě úřadující šampion zatím jako jediný ústy kouče Carla Ancelottiho projevil o Rooneyho zájem. Real Madrid a Manchester City, o nichž se také spekulovalo, to popřely.

Autor: