Čtvrtek 29. února 2024, svátek má Horymír
130 let

Lidovky.cz

Bylo tam asi všechno kromě vrtulníku, divil se po trojím přerušení kouč Liberce

Sport

  9:00
MARIA ENZERSDORF/PRAHA - Podle trenéra libereckých fotbalistů Jindřicha Trpišovského scházel ve čtvrtečním úvodním zápase 3. předkola Evropské ligy na půdě Admiry Mödling už pouze vrtulník na hřišti.

Jindřich Trpišovský si připadal kvůli přerušování jako na hokeji. foto: ČTK

Pohárovou čest uhájil Liberec, v bláznivém zápase porazil Mödling díky Vůchovi

Duel byl třikrát přerušen kvůli výpadku osvětlení, v jeho průběhu málem zkolaboval hlavní rozhodčí a v závěru na plochu vtrhnul neukázněný fanoušek. Trpišovský byl však hlavně rád, že Slovan v prvním soutěžním utkání sezony po dobrém výkonu vyhrál 2:1.

„Něco takového jsem nezažil. Kromě toho, aby tu přistál vrtulník, tu bylo asi všechno. Měl jsem trošku strach chodit po hřišti, říkal jsem si, co se ještě stane. Takže byl to takový bláznivý, crazy zápas,“ řekl Trpišovský novinářům.

Přerušení pomáhalo spíš nám

Z trenérského hlediska přerušení uvítal. „Myslím, že to pomohlo spíš nám. Měli jsme si vždy možnost něco říct, možná bych to zavedl. Líbí se mi to, že to hrajou na třetiny ty hokejisti,“ usmál se Trpišovský.

Cítím se špatně, přiznal Škoda. Neuznanému gólu faul nepředcházel, říká

„Výhoda je to fakt velká, ušetřil jsem spoustu hlasivek. Měl jsem hráče u sebe, hned jsme si něco řekli. Pro nás trenéry výhoda, pro hráče složité. Vytuhnete, riziko zranění, koncentrace,“ doplnil kouč.

Měl strach, zda se duel dohraje. „Oni nás vystrašili. V první pauze s nimi komunikoval vedoucí mužstva a oni říkali, že když to nenahodí, bude se to asi dohrávat zítra nebo taky až příští týden. To už byl byl problém, protože nás v neděli čeká liga,“ řekl Trpišovský.

„Měli jsme strach, aby se to dohrálo. Pak jsme nabízeli, že budeme hrát i v té tmě, že nám to nevadí. Oni samozřejmě nechtěli. Sami nevěděli. Jedna informace dokonce byla, že ví, že mají záložní generátor, ale hledají klíč a nemohou jej najít. Nevím, zda to byla pravda,“ dodal kouč.

Odstoupení rozhodčího? Divné

Do bláznivého utkání zapadli i rozhodčí. V poločasové přestávce musel kvůli zranění skončit hlavní sudí Özkahya a nahradil ho čtvrtý rozhodčí Palabiyik.

Stotisícová pokuta pro Slavii. Kvůli chování fanoušků hrozí i uzavření stadionu

„Celé to bylo všechno divné. Myslím, že soupeř měl dostat dvě červené karty, nebo aspoň nějaké karty. Pokornému s Nitrianským tekla krev a nic nedal. Důležité ale je, že jsme vyhráli 2:1, udrželi koncentraci a hráli opravdu dobře. Jsem spíš rád za ten výkon a jediná komplikace je, že se nám natáhl program,“ prohlásil Trpišovský.

Výkon jeho týmu na startu sezony je příslibem. „Já jsem v to doufal, doufal jsem v reminiscenci loňského léta. Nechci to přeceňovat, ale byl jsem nadšený z výkonu v první půli. Sice jsme dostali branku, ale myslím, že jsme byli jasně lepší. Dva góly venku jsou pěkné a věřím, že jsme dostatečně silní na to, abychom to v odvetě dohráli,“ uvedl.

Liberec jako jediný z Čechů vyhrál

Povedený výkon podala nová posila záložník Petr Ševčík. „Jsem rád za něj, ale nechci vše moc chválit. Jsem rád, že se potvrdily naděje, proč jsme si ho vyhlédli a kupovali za takové peníze. Je v něm obrovský potenciál,“ mínil Trpišovský.

Utkání 28. kola první fotbalové ligy AC Sparta Praha - FC Slovan Liberec, 7....
Utkání 28. kola první fotbalové ligy AC Sparta Praha - FC Slovan Liberec. Lukáš...

Jeho tým vyhrál v tomto týdnu jako jediný z pěti pohárových zástupců. „Spíš mě to mrzí. Všichni víme, jak důležité je, abychom měli body do koeficientu. Myslím, že většina týmů to má furt ve svých rukách,“ dodal.

Autor:

Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování
Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování

Na brněnském výstavišti proběhne od čtvrtka 29. února do soboty 2. března veletrh ProDítě. Najdete tam přehlídku kočárků, autosedaček a dalšího...