6. října 2011 20:54 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Campeone, znělo Letnou při tréninku Španělů

Raul Albiol na tréninku španělské reprezentace. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Raul Albiol na tréninku španělské reprezentace. | foto: ČTK

PRAHA Na stadionu fotbalové Sparty v Praze se dnes nehrál žádný zápas, ale i tak v něm často hučely pokřiky fanoušků a mnohokrát i bouřlivý potlesk. Na Letnou dorazili za tréninkem úřadující mistři světa a Evropy ze Španělska a jejich příprava před pátečním kvalifikačním zápasem s českým týmem se stala velkým šlágrem. Na podélné tribuně proti hlavnímu ochozu se podle odhadů sešlo sedm tisíc fanoušků. Takovou kulisu v České republice ještě zřejmě žádný trénink neměl.

Fotbaloví nadšenci si nenechali ujít jedinečnou příležitost, aby netradičně celý otevřený předzápasový trénink navštívili. "Campeone, campeone," rozkřičel se hlouček španělských příznivců, když se šampioni začali trousit na trávník.

Chvíli před nimi z něj odešli čeští reprezentanti, které na tribunách sledovalo asi dva tisíce fanoušků. Španělské superhvězdy ale táhly pozornost mnohem víc. Jakmile se trénink hostů, který startoval v 19 hodin, přiblížil, plnily se i sedačky na ochozech. Vidět na vlastní oči Xaviho, Puyola, Casillase, Davida Villu, Torrese, Piquého či Sergia Ramose se fandům nepoštěstí každý den. Proto nechtěli promarnit dnešní šanci.

Šmicer se přivítal s Alonsem

Fotbalová asociace na trénink dokonce vydala speciální vstupenky, které byly zdarma, po více než sedmi tisícovkách lístků se jen "zaprášilo".

Když španělští míčoví kouzelníci přišli na stadion, se záložníkem Xabim Alonsem se například srdečně vítal současný manažer české reprezentace Vladimír Šmicer, který s ním v roce 2005 vyhrál Ligu mistrů s Liverpoolem.

Dvojice setrvala v družném rozhovoru několik minut, než Alonsa vyhnaly na hřiště povinnosti. "Xabi mě lákal, ať s nimi jdu v pátek po zápase na večeři. Tak jsem mu říkal, že uvidím. Že záleží na tom, jak se k nám budou chovat na hřišti," líčil s úsměvem Šmicer.

Španělé jsou na velkou pozornost zvyklí, z míry je evidentně nevyvedl ani zájem o jejich tým na Letné. Z hlediště na fotbalisty létaly blesky z fotoaparátů, fanoušci každou povedenou střelu, zákrok brankáře i gól v jeho síti odměnili aplausem.

Žerty, srandičky a samé fórky. Ve španělském týmu nebylo ani stopy po rivalitě, která provází zápasy Realu a Barcelony. Tedy velkoklubů, které dodávají nejvíc hráčů do národního týmu. "Ouuuuuuu," smál se středopolař Realu Xabi Alonso, když obránce Piqué z Barcelony dostal "jesličky". Žáčci fotbalové Sparty u postranní čáry jim podávali míče a byli u vytržení, že mají své idoly opravdu na dosah ruky.

Trénink Španělů byl velkou událostí. Česká televize z jejich přípravy dokonce nachystala přímý přenos a na hlavní tribuně vybudovala improvizované studio, kam kromě trenéra Jaroslava Hřebíka dorazili i sparťanský obránce Jiří Jarošík a bývalý reprezentant Radek Bejbl. Jarošík i Bejbl mají se španělským fotbalem bohaté zkušenosti. A přípravu chvíli zvědavě sledovali třeba i současní hráči národního týmu Kamil Vacek, Jaroslav Drobný a Milan Petržela. V pátek možná na vlastní kůži poznají, co Španělé dokážou na hřišti v ostrém zápase.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!