Pondělí 20. září 2021, svátek má Oleg

20. minuta
Sparta_Praha_ikonka_mala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Ve slávistické obraně jsou doslova okna. Přečíslení čtyři na tři, naštěstí pro slávisty, zakončil Kerič nepřesnou přihrávkou.
19. minuta
Matějovský napřáhl zpoza velkého vápna, ale střelu Vaniak pouze kontroloval, mířila vedle.
18. minuta
Pamič odolal atakům soupeře a míč do pohybu uvede brankář Blažek.
16. minuta
Kiselův centr odvrátil Zápotočný a Letenští vyrazili na rychlou zteč. Slávistivká obrana však byla pozorná.
15. minuta
Další Kweukeho pokus Vaniaka vyráží na rohový kop. Slavia se ubránila.
12. minuta
míč | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Sparta bleskově vede 2:0! Matějovský našel na hranici pokutového území Kweuke, ten se hbitě otočil a přesnou střelou k levé tyči zvyšuje.
10. minuta
Sparta se ujímá vedení 1:0! Po rohovém kopu se odražený balon dostal k volnému Kweukemu, který otevřel střelecký účet zápasu.
8. minuta
Utkání začalo pěkně zostra a ve vysokém tempu.
6. minuta
slavia | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Rychlou protiakci Slavia zastavil až Vacek faulem na Černého.
5. minuta
Kweuke si vokoledoval faul. Z následného přímého kopu si nejlépe naskočil na Matějovského cetnr, mezi tři tyče ale z bezprostřední blízkosti nezamířil.
2. minuta
Obrovská šance Slavie! Janda si vyměnil míč s Jarolímem a z bodu pro pokutový kop branku netrefil.
1. místo
dulezite bila - ikonka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Utkání právě začalo!
19:58
Oba týmy už jsou na hrací ploše.
V útoku Slavie dostal důvěru Hora místo Pospěcha.
Sparťasnký trenér Chovanec se rozhodl pro rozestavení se třemi útočníky: Kerič, Kadlec, Kweuke.
Sparta vstupuje do duelu ze druhého místa, na vedoucí Plzeň ztrácí devět bodů. Slavia je jedenáctá, na svého rivala se dívá s odstupem 21 bodů.
Do utkání nezasáhne Tomáš Řepka, kterému kvůli nesportovnímu gestu byla pozastavena činost.
19:25

Policie zasáhla proti fotbalovým fanouškům při příchodu příznivců Slavie na stadion na Letné.

• Sparta - Slavia (slávističtí fanoušci). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Sparta - Slavia (slávističtí fanoušci). / Autor: ČTK

Zápas na Letné má úvodní výkop ve 20:00 hodin.
Michal Petrouš: "Určitě máme šanci v tom derby uspět. Myslím, že tentokrát bude Sparta pod větším tlakem než my. Oni honí titul, už si teď prostě nesmí dovolit klopýtnout. V malinké psychické výhodě budeme teď my, takže bychom toho chtěli využít. Myslím, že bychom je mohli zaskočit, můžeme víc získat než ztratit."