13. září 2011 8:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Chceme si fotbal nejen užívat, říká Horváth

Viktoria Plzeň na tréninku. (Pavel Horváth). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Viktoria Plzeň na tréninku. (Pavel Horváth). | foto: ČTK

PRAHA Během tiskové konference ukázal, že zvládne pár slovíček v ruštině. Zásadní sdělení ale Pavel Horváth pronesl v rodném jazyce. „Věřím, že zápas s Borisovem dobře dopadne,“ přál si kapitán fotbalistů Plzně.

Jak si první zápas Plzně v Lize mistrů užijete?
Já si fotbal užívám už posledních 18 let, snad to tentokrát nebude jinak. Byla by ale chyba si myslet, že se jen budeme dívat po fanoušcích a soupeři – chceme také bodovat, i když největší tlak z nás spadl, když jsme postoupili přes Pjunik Jerevan z druhého předkola.

Vnímáte, že s každým úspěšným výsledkem roste v plzeňském týmu také napětí?
Napětí je cítit přece i před pohárem v Žirovnici. Prostě před každým zápasem. Potřebujeme ukázat hlavně maximální soustředění, to je pro nás nejdůležitější.


Těší vás, že začínáte s nejpřijatelnějším soupeřem ve skupině?
Naši fanoušci jsou rozumní a umí ohodnotit sílu soupeřů. Viděli jsme BATE na videu a víme, že nemají špatné mužstvo.

Napoví už tento výsledek o tom, kdo nakonec ve skupině skončí třetí?
Ale my přece hrajeme vždycky o první místo, jenom teď to bude trochu těžší. Řídíme se tím, co se říkalo v okresním přeboru: Čím víc gólů dáme, tím víc bodů máme.

V Edenu hrajete od začátku sezony potřetí. Přijali jste pražský stadion jako domácí prostředí?
Pořád je to náhradní varianta, i když na krásném stadionu. Musíme se tu cítit jako doma. Snad to nedopadne jako minulý týden, kdy na Letné sledovalo nároďák víc Ukrajinců než Čechů.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!