11. prosince 2016 15:00, aktualizováno  19:37 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Chelsea se vrátila do čela tabulky. United ve šlágru kola porazili Tottenham

• 0Diskuse
Diego Costa v nové sezoně řádí. Tentokrát to odnesl West Bromwich. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Diego Costa v nové sezoně řádí. Tentokrát to odnesl West Bromwich. | foto: Reuters

LONDÝN Chelsea jede a Diego Costa s ní. Nejlepší střelec Premier League dvanáctým gólem sezony rozhodl v 15. kole o výhře Chelsea 1:0 nad West Bromwichem 1:0, díky čemuž se Blues vrátili do čela tabulky s tříbodovým náskokem před Arsenalem. Chelsea tak vyhrála už devátý zápas v řadě. Fotbalisté Manchesteru United pak ve šlágru kola zvítězili nad Tottenhamem 1:0.

West Bromwich favoritovi dlouho odolával, disciplinovaná defenziva svěřenců kouče Tonyho Pulise ale vydržela jen do 76. minuty.

Costa na pravém křídle snadno přetlačil Garetha McAuleyho, následně dovedl míč do vápna a pohlednou střelou na zadní tyč rozhodl o vítězství domácích.

Manchester United vs. Leicester (spokojený Zlatan Ibrahimovič).
Diego Costa je nyní za svou hereckou etudu fanouškům pro smích

Costa tak už v patnáctém kole vyrovnal svou gólovou bilanci z minulé sezony. Tehdy na tucet branek potřeboval 28 zápasů. O výborné formě španělského útočníka hovoří i skutečnost, že z jeho posledních šesti střel na branku padlo pět gólů.

O jedinou branku utkání Manchester United - Tottenham se postaral Henrik Mchitarjan. United se v lize dočkali výhry po třech remízách a plný bodový zisk je v tabulce posunul na tři body právě za pátý Tottenham.

Výsledky 15. kola:

Chelsea - West Bromwich 1:0 (76. Costa)
Manchester United - Tottenham 1:0 (29. Mchitarjan)
Southampton - Middlesbrough 1:0 (53. Boufal)
Liverpool - West Ham United 2:2 (5. Lallana, 48. Origi - 27. Payet, 39. Antonio).

Mchitarjan navázal na svůj čtvrteční premiérový gól za United proti Luhansku v Evropské lize a nyní si letní posila manchesterského celku připsala i úvodní zásah v Premier League.

V 29. minutě si arménský útočník naběhl za obranu soupeře a propálil gólmana Huga Llorise. Zápas však pro Mchitarjana skončil zraněním kotníku, které ho vyřadí ze hry nejméně na dva týdny.

Krátce po změně stran zahodil Victor Wanyama dobrou příležitost k vyrovnání, následně nevyužili šanci ani svěřenci kouče Josého Mourinha.

Paul Pogba po hodině hry trefil z přímého kopu pouze tyč Llorisovy branky. Francouzskou posilu United o pár minut později jeho krajan vychytal ve velké šanci i podruhé a skóre se už nezměnilo.

Liverpool podruhé v řadě ztratil body

Liverpool pouze remizoval s West Hamem 2:2 a podruhé za sebou nedokázal vyhrát. Dnes přitom tým kouče Jürgena Kloppa začal dobře, už v 5. minutě dal gól Adam Lallana.

Podobně jako Costa i Lallana svým zásahem vyrovnal bilanci z uplynulé sezony, ačkoliv výrazně chudší. Na čtyři zásahy potřeboval třicet zápasů, nyní je stihl ve třinácti kláních.

Na Lallanův gól ale West Ham ještě do poločasu zareagoval brankami Dimitriho Payeta z přímého kopu a Michaila Antonia, jemuž míč do šance tečovala obrana Liverpoolu. Alespoň bod pak pro domácí celek zařídil na začátku druhého poločasu Divock Origi.