15. července 2008 11:37 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Chelsea touží po Ronaldinhovi

Dvojnásobný držitel Zlatého míče, Brazilec Ronaldinho. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dvojnásobný držitel Zlatého míče, Brazilec Ronaldinho. | foto: AFP

LONDÝN Chelsea učinila poslední zoufalý pokus přetáhnout Ronaldinha z osidel AC Milán, která za něj nabízí španělskému velkoklubu 18 miliónů liber.

Nový trenér anglické Chelsea, Phil Scolari požádal barcelonskou hvězdu o soukromý rozhovor mezi čtyřma očima, kde by si rád vyjasnil s Ronaldinhem jeho postoj k případnému angažmá u Blues. Je ale také možné, že Scolariho prosba přišla příliš pozdě, jelikož Milán věří, že se s Ronaldiinhem už domluvili na tříletém kontraktu za 18 miliónu liber.

Chelsea je připravena vytáhnout ze své peněženky částku 15 miliónu a samotnému hráči nabízí 17,4 miliónů liber za stejné časové období jako AC Milán. FC Barcelona sice za hráče považuje částku 25 miliónů liber, nicméně Scolari se domnívá, že tato částka je neadekvátní a jejich nabídka odpovídá reálné poptávce na fotbalovém trhu.

Nejvyšší přestupovou částku prozatím za brazilskou superstar nabízí Mancester City, 25 miliónů liber. Před nedávnem do klubu přestoupil z CSKA Moskva Ronaldhinův velký kamarád, Brazilec Jo, se kterým by mohli vytvořit nové útočné duo. Jediným problémem je fakt, že Ronaldinhovi se údajně do Manchesteru nechce.

Lidovky.cz

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?