Čtvrtek 30. května 2024, svátek má Ferdinand
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Chomutov potvrdil zájem o Ručínského

Sport

  16:41
CHOMUTOV - S hvězdou velkého kalibru může do prvoligových bojů vyrukovat ambiciózní hokejový klub z Chomutova. Vedení týmu na svém webu potvrdilo informace deníku Sport, že má vážný zájem o olympijského vítěze z Nagana Martina Ručinského.

Ručínský má o čem přemýšlet. foto: Lidové noviny

Sedmatřicetiletý rodák z nedalekého Mostu je v NHL v pozici nechráněného volného hráče.


"Martin Ručinský od nás obdržel zcela konkrétní nabídku," uvedl
marketingový manažer klubu David Dinda. Hráč ji podle svých slov zařadil mezi ty, o nichž uvažuje. "Z Chomutova jsem dostal, řekněme velice nečekanou nabídku. Mám ji v hlavě a přemítám nad ní. V každém případě je velice, velice zajímává," řekl Sportu Ručinský.


Severočeský klub toužící po postupu do extraligy údajně oslovil Ručinského již v dubnu, kdy v NHL pozvolna končila sezona. Přesto se k nabídce nikdo z klubového vedení nevyjádřil. "Nevyjadřujeme se k žádným probíhajícím jednáním," řekl Dinda. Nyní však kontakt obou stran netají. "Od začátku jsme chránili zájmy Martina Ručinského, nechtěli jsme, aby na něho byl vytvářen mediální tlak.
Sám hráč nyní naši nabídku potvrdil, takže i my můžeme oficiálně říct, že jsme s Martinem v kontaktu již delší dobu a že jsme mu předložili naprosto konkrétní a seriózní nabídku, aby v následujícím ročníku i po skončení kariéry působil v Chomutově," doplnil Dinda.


Nabídka od finalisty play off první ligy má být velice lukrativní, údajně
by si Ručinský mohl vydělat deset milionů korun. Chomutov mu navíc nabízí i přesun na manažerský post po ukončení aktivní kariéry. "Tak smělé vyhlídky jsem od Chomutova nečekal. Myslí to tam vážně, má to koncepci, dělají to tam dobře," uvedl Ručinský. "Až skončím s hraním, dostal bych i jiné úkoly v managementu klubu. Postupně bych se do toho zapracovával. Zatím ale chci
hrát hokej a na ten se míním plně soustředit," dodal.


Na hráčovo rozhodnutí si musejí fanoušci ještě počkat. "My na hráče nijak netlačíme. Víme, že je nutné si vše ujasnit a vnitřně se v klidu rozhodnout, proto naše nabídka není nijak časově omezená," řekl Dinda. Nabídek z tuzemska se Ručinskému sešlo více, ale ta z Chomutova prý zastiňuje i návrhy z extraligy. S ohledem na příliv peněz je Chomutov v lepší startovní pozici než Ručinského mateřský klub z Litvínova.

"Je jiná doba než dřív. Litvínov má obrovskou tradici, vychoval mraky světových hráčů, reprezentantů, ale je to malé město. Marketingová a sponzorská síla je omezená. Chomutov má v tomhle směru lepší možnosti. V Litvínově je obdivuhodné, že dokáže držet nejvyšší soutěž. Podívejte se na Jihlavu, kde dnes je," poukázal Ručinský.


Případný návrat do NHL neřeší. "S nikým jsem ještě nemluvil a já si s tím žádnou hlavu nedělám. Za čtrnáct dní možná budu vědět víc," uvedl Ručinský, jež má v prestižní soutěži na kontě 961 zápasů a 612 bodů v základní části. Prošel celou řadou klubů, naposledy oblékal dres St. Louis.

Autor: