29. září 2010 10:18 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Chovanec: Jeden hráč CSKA má hodnotu jako celá Sparta

Trenér Jozef Chovanec. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér Jozef Chovanec. | foto: Lidové noviny

MOSKVA Ruské kluby se svou kvalitou blíží těm nejlepším v Evropě a už začínají klepat na brány vítězů Ligy mistrů. To tvrdí před čtvrtečním soubojem s CSKA Moskva v Evropské lize trenér sparťanských fotbalistů Jozef Chovanec.

Ruské fotbalové dění sleduje podrobně od doby, kdy působil v Krasnodaru, a je přesvědčen, že ruská liga se svou úrovní blíží nejvyhlášenějším evropským soutěžím. Chovanec působil v Krasnodaru před pěti lety a od té doby prý ruský fotbal ušel velký kus cesty.

"Do špičkových ruských klubů už dávno nepřicházejí jen talenty, kteří se párkrát ukážou ve slabších soutěžích. Výběr se zaměřuje na nejlepší a osvědčené reprezentanty svých zemí, přichází jen nejvyšší třída za velké peníze," uvedl letenský generální sportovní manažer, jehož svěřenci se ve čtvrtek postaví jednomu z nejsilnějších ruských klubů.

Nic na tom prý nemění ani to, že k ruskému titulu už má CSKA daleko. "Ale až dohraje své zápasy, tak bude blízko druhému místu," připomněl Chovanec, že nejbližší letenský soupeř zůstává špičkovým týmem i přesto, že letos hraje jen Evropskou ligu. "V kádru má stále řadu drahých hráčů a někteří z nich stojí skoro jako celá Sparta," žertoval v nadsázce sparťanský šéf, podle kterého síla týmu ještě vzrostla poté, co se z Brazílie vrátil útočník Vágner Love.

DÁLE ČTĚTE

I proto je prý dobře, že se sparťané mohli začít připravovat na čtvrteční duel už na pondělním tréninku. "Viděli jsme řadu videozáznamů z jejich zápasů, dobře si pamatujeme loňské vystoupení v Lize mistrů a na prvním utkání letošní Evropské ligy v Lausanne jsme měli svého pozorovatele," nastínil Chovanec, jak získával informace o klubu, který v roce 2005 vyhrál Pohár UEFA.

Jeho výhodou proti konkurenčnímu Spartaku, na který Sparta v nedávné minulosti několikrát narazila, je i útulný stadion s přírodním trávníkem. Nic na tom nemění, že nepatří vojenskému klubu, ale druholigovému Chimki. "Se Spartakem bych to vůbec nesrovnával, to je už zcela jiný level. CSKA je dnes mnohem výše," vyzdvihl letenský kouč nejbližšího soupeře.

ČTK

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz