28. července 2011 22:11 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Chovanec po drtivé výhře: Ještě je co zlepšovat

Sparta - Sarajevo (domácí hráči slaví s fanoušky). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sparta - Sarajevo (domácí hráči slaví s fanoušky). | foto: ČTK

PRAHA Ani výborný výkon a vysoká výhra jeho svěřenců sparťanského hlavního trenéra Jozefa Chovance nepřesvědčily, aby dal najevo velkou spokojenost. S trenérskými kolegy jsou především rádi, že hráči přenesli do podzimního startu věci, které se dařily už v přípravě. Ale zároveň současně viděli i hodně nedostatků, především v organizaci hry.

Chovanec připustil, že Sparta byla před zápasem trochu nervózní. "Přece jen jsme toho o soupeři tolik nevěděli a některé věci se těžko odhadovaly. Proto jsme měli k Sarajevu respekt a ukázalo se, při dvou šancích před přestávkou, že oprávněný," připomněl letenský šéf kabiny, že zpočátku utkání zdaleka tak jednoznačně nevypadalo.

ČESKÉ TÝMY V PŘEDKOLECH EVROPSKÉ LIGY

Klid ale mužstvu přinesla trpělivá hra, kterou jim trenéři vštěpovali. "Říkali jsme hráčům, že pokud budou hodně a rychle kombinovat, šance přijdou, stejně jako se to dařilo už v přípravě," tvrdil Chovanec. Nechtěl vyzdvihovat ani jednotlivé hráče. Dokonce i od Leonarda Kweukeho očekávají na Letné ještě lepší výkony.

"Zpočátku měl trochu problémy naplnit taktické úkoly při rozehrávce Torlaka, ale v tom se později zlepšil a navíc přidal tři góly, takže odvedl hodně práce," našel nakonec na Kamerunce pochvalná slova a při hodnocení stoperů uvedl, že Tomáš Řepka vyčníval nad kolegou Zápotočným.

"Pokaždé, když jsme měli problémy, byl Řepka na správném místě a řešil situaci v klidu," připomněl kouč. Už ale myslel také na nedělní ligový start v Českých Budějovicích, kde si přeje, aby tým zopakoval dnešní výkon.

Sparta - Sarajevo (Hašek a Plíšek).

Trenér Jiří Plíšek pochválil Spartu, že šla cíleně za zaslouženým vítězstvím a o postupu rozhodla už v Praze. "To mě mrzí asi nejvíce, přál jsem našim skvělým fanouškům naději do odvety. Vítězství domácích ale bylo zasloužené po všech stránkách, tohle je reálný obrázek toho, kde se nacházíme. A nejde jen o výkon, školou pro nás všechny v klubu byly i všechny věci okolo utkání," prohlásil český kouč v bosenských službách.

Přesto si myslel, že výsledek byl pro jeho svěřence hodně krutý. "Rozdíl na hřišti asi nebyl tak vysoký, jenže Sparta měla fantastického Kweukeho, který dokázal utkání rozhodnout v podstatě sám. Teď se budeme snažit, abychom zvládli odvetu se ctí a vztyčenou hlavou," řekl Plíšek.

Ve sparťanské kabině bylo veselo, ale ani hráči nepodléhali po jedné vysoké výhře euforii. "Trenéři nám během přípravy zdůrazňovali, že máme hrát kombinačně a dostávat se do šancí. V řadě utkání se nám to dařilo a je dobře, že jsme to dokázali prodat i v soutěžním zápase," liboval si novopečený kapitán Marek Matějovský, který si navíc připsal úspěšný debut s kapitánskou páskou. "Pro každého, kdo hrál ve Spartě, je to obrovská pocta," řekl záložník.

Sparta - Sarajevo (Podaný a Kweuke).

Hrdinou večera byl Leonard Kweuke, který si připsal první sparťanský hattrick a ještě další góly mohl přidat. "Prožívám šťastný den, hattrick je krásná věc. Jsem však šťastný především za tým, podařil se nám vstup do sezony a navíc jsme dokázali udržet čisté skóre," vyprávěl kamerunský útočník.

První soutěžní zápas na Letné odehrál překvapivě už dnes Vlastimil Vidlička, který se v úterý dozvěděl, že zdravotní stav Ondřeje Kušníra se zřejmě už nezlepší natolik, aby mohl hrát. A posila z Teplice, která ještě na jaře hrála právě pod Plíškem, odehrála výtečný zápas. "Jsem rád, že se mi první utkání tak vydařilo, ale důležité to je především pro tým. Chytili jsme začátek sezony a odehráli vydařený zápas, to je vždy přínosné," mínil obránce.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!