Středa 22. května 2024, svátek má Emil
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Chramosta po postupu: Mám spokojené období, ale nic nepřeceňuji

Sport

  8:00
MLADÁ BOLESLAV - Za předchozích devět měsíců dal v lize jen dva góly, ale po příchodu nového hlavního trenéra Dušana Uhrina mladšího mladoboleslavský fotbalista Jan Chramosta nebývale pookřál. V sedmi zápasech včetně přípravy nedal gól jen v jednom duelu a celkem se prosadil osmkrát. Spolu s Golgolem Mebrahtuem navíc řídil postup přes Shamrock Rovers do 3. předkola Evropské ligy.

Mladoboleslavská radost. foto: ČTK

Mladá Boleslav odvetu se Shamrockem zvládla a v Evropské lize postupuje dál

„Jsem rád, když cítím důvěru od trenéra. Nevím, jestli se na mně podepsalo i narození syna. To k tomu lze taky přičítat. Mám takové spokojené období,“ řekl Chramosta, kterému se narodil syn Šimon. „Nic však nepřeceňuju. Vím, že jednou to je dole, jednou nahoře. Snažím se to udržet na této vlně,“ dodal.

Spolu s Mebrahtuem zařídil úvodní výhru 3:2 v Dublinu. V odvetě pak v 9. minutě uklidnil tým důležitým gólem na 1:0 a po půlhodině byl autorem předfinální přihrávky před brankou Mebrahtua po hezké kombinaci. „Zatím se nám s Golgolem daří. Čísla za nás hovoří. Hlavně mám radost z druhé branky, protože to je přesně to, čím se chceme prezentovat, krásná akce zakončená gólem. S tím jsem spokojený. Myslím, že srdce fanouška zaplesalo,“ usmíval se Chramosta.

Domácí už si pak hlídali postup a tolik se do útoku nepouštěli. „Nebyl to náš záměr. Chtěli jsme v nastaveném trendu pokračovat, ale bohužel hned první standardkou ve druhé půli jsme se dostali zbytečně pod tlak. Vedli jsme 2:0, oni potřebovali dát tři góly. Takže v hlavách bylo, ať zbytečně neinkasujeme. To se nám i podařilo,“ líčil šestadvacetiletý útočník.

Navíc po hodině hry si řekl o střídání kvůli menšímu zranění. „Nějak jsem si asi natáhl břišní sval. Když jsem to cítil, šel jsem radši dolů, nechtěl jsem riskovat. Věřím, že mě doktoři a fyzioterapeuti dají do pořádku a že to nebude nic vážného. Nevybavuju si souboj, ve kterém by se mi to stalo. Spíš si myslím, že se mi to stalo při změně pohybu. Trošku mě tam píchlo. Snad to bude dobré,“ dodal.

Golgol Tedros Mebrahtu se raduje ze své branky, kterou zvýšil vedení Boleslavi...
Jakub Rada (vlevo) v akci.

Z postupu měl o to větší radost, že v předchozích dvou sezonách Mladá Boleslav vypadla hned s prvním soupeřem, za což byla tým často kritizován. „Je to úleva. Je nám předhazované ze všech stran, že předkola nemáme moc dobrá. Ale teď jsme to zvládli. Vyhráli jsme dva zápasy, je to pro nás jen dobře před startem sezony,“ řekl mladoboleslavský odchovanec.

Už za týden jeho tým čeká úvodní duel 3. předkola doma proti albánskému celku Skënderbeu Korcë, který postoupil přes Kajrat Almaty. „Spíš jsem se přikláněl k tomu, aby postoupili Albánci, jelikož je to pro nás kratší cesta. A i co jsem si zjistil, měli by být slabším soupeřem, i když v Evropě si člověk nevybere,“ dodal Chramosta.

Autor: