Středa 30. listopadu 2022, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Přeji si, aby reprezentaci vedl trenér Vrba, naznačil Pelta

Petr Čech

  20:43
LA VALLETTA - Předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta má po dnešní debatě s reprezentanty jasno, jaké změny musí u národního mužstva udělat a koho v realizačním týmu vyměnit. Potěšilo ho, jak velký mají zkušení hráči zájem o budoucnost týmu, a věří, že se povede vrátit reprezentaci na vítěznou vlnu a vybojovat úspěch v kvalifikaci mistrovství Evropy 2016.

Fotbalisté Jablonce vyhráli Superpohár. Na snímku je majitel klubu a předseda FAČR Miroslav Pelta foto: Mafra - Ladislav Němec

Pelta si dnes během přípravy na Maltě před závěrečným utkání kvalifikace MS sedl s osmi nejzkušenějšími hráči z aktuální nominace a téměř dvě hodiny vedli debatu, která přinesla předsedovi odpovědi na otázky ohledně fungování týmu.

"Řešili jsme spíše lidi v realizačním týmu, lidi, kteří se mají starat o organizaci. Řešili jsme spokojenost hráčů s vybavením, ekonomickým úsekem a všechny tyto oblasti. Nyní mám naprosto jasno o tom, jakým směrem se mám vydat a jaká mám přijmout opatření," řekl Pelta novinářům.

Debata s hráči prý byla mnohem otevřenější než dříve. "Dokud jsme byli v kvalifikaci ve hře, tak se mnou mluvili hráči opatrně, jen občas něco naznačili. Dnes to z nás spadlo, čtyři dny jsme tu společně na hotelu, tak jsme si nalili čistého vína. Některé věci se hráčům hodně nelíbí a neodpovídají podle nich úrovni reprezentace. Mají srovnání ze zahraničních klubů. A nyní se chceme pokusit to zlepšit," řekl Pelta.

ČTĚTE TAKÉ

Řešilo se především personální obsazení kolem týmu. "Já tento realizační tým zdědil po předchozím vedení. Podle mě byl hodně široký. Teď je pravá chvíle na to, abychom udělali pořádek. Dnes jsme si udělali personální strategii, abych věděl, s kým byla spokojenost, s kým menší, kdo zapadl a kdo ne. Určitě budou významné změny mezi lidmi, kteří se o tým starají,” vysvětlil.

Hráčům rovněž sdělil, kterého trenéra chce k týmu přivést. Konkrétní jméno veřejnosti prozradit nechtěl, ale znovu naznačil, že jde o plzeňského kouče Pavla Vrbu.

"Já mám jasno, koho za trenéra chci. Ale nemohu to vyslovit, protože je zaměstnán v klubu a nebylo by proto fér o tom mluvit, dokud není dohoda. Mně by se to také nelíbilo, kdybych byl na druhé straně. Ale nebudu lhát a říkat, že dělám někoho jiného, když to není pravda. Chceme udělat českou variantu, která by se líbila fanouškům, médiím, hráčům, ale dokud není dohoda, tak to nemohu komentovat," řekl Pelta.

Rosický chce v reprezentaci zůstat

Potěšilo ho, jak hráči aktivně debatu vyvolávali. "Pro mě je hodně důležité, že chtěli komunikovat. Zajímavé je, že nejvíce mluvili gólmani. Já byl brankář a za hráče nejvíce mluvili Petr Čech a Jarda Drobný. Brankáři to prostě řídí," dodal Pelta s úsměvem.

Z hráčů navíc cítí, že všichni mají zájem v reprezentaci pokračovat. A to včetně kapitána Tomáše Rosického, který na Maltě chyběl. "Tomáš je naprosto bezproblémový. Chce reprezentovat, jen teď poprosil o volno, aby mohl doléčit zranění. Kdybychom na pozvánce trvali, tak by přijel. Hlavní je, aby byl zdravý, protože je to fotbalový génius a potřebujeme ho. Na druhou stranu to ale nechci stavět tak, že reprezentace je jen Rosický. On je s Čechem klíčovým hráčem, ale potřebujeme mít silný celý mančaft včetně realizačního týmu, abychom byli znovu úspěšní a dostali jsme se na EURO," dodal první muž českého fotbalu.

Autor:

Jak neztloustnout po křupkách? Vyhrajte degustační sadu červíků WormUP
Jak neztloustnout po křupkách? Vyhrajte degustační sadu červíků WormUP

Honí vás mlsná? Co místo bramborových chipsů sáhnout po červících? Budete se divit, ale takhle pochoutka se skvěle hodí pro narozeninové oslavy,...

Mohlo by vás zajímat