Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

Dát gól za Baník je pro mě obzvlášť emotivní, líčil dojatý Baroš

Sport

  21:49
BRNO - Milan Baroš splnil v premiéře fotbalové ligy v Brně roli rozdílového hráče. Pětatřicetiletého útočníka Ostravy poslal trenér Radim Kučera do hry až v 58. minutě a po jeho příchodu na trávník se dařilo Baníku déle udržet míč v útočné fázi. Právě Baroš za stavu 1:1 gólem po čtvrthodině pobytu na trávníku zlomil výsledek a odpor Brna, které mělo do té doby územní převahu.

Milan Baroš foto: ČTK

„Mám velkou radost. První zápas po návratu do Baníku a získali jsme důležité tři body. Tým to dnes odedřel,“ řekl novinářům Baroš. Příčinu herního vzestupu Baníku viděl v nevydařené generálce s druholigovým Třincem, který před týdnem vyprovodil Ostravu debaklem 5:2. „Všichni jsme dostali facku a sedli si na zadek. Dnes byl náš výkon úplně jiný,“ pochvaloval si Baroš.

Návrat krále. Baroš v úvodním zápase sezony rozhodl o výhře Baníku v Brně

Začátek utkání v Brně odseděl na lavičce. Po soustředění v Kroměříži měl problémy s kolenem, které mu otékalo a zapříčinilo několikadenní přestávku v přípravě. Do plného tréninku se zapojil až deset dnů před startem ligy.

„Pořád doháním kondici. V týdnu musím potrénovat,“ řekl Baroš a přiznal, že měl problémy i před vstřelením svého gólu. „Byl jsem už trochu v laktátu. Rozehrál jsem rychle trestný kop a utíkal jsem před branku k zadní tyči. Granečný mi dal míč přesně na hlavu. Zavřel jsem oči a padlo to do branky,“ popsal Baroš gólovou situaci a neskrýval dojetí.

„Mám stále nádherné pocity z každého gólu. Po návratu jsem dal po dlouhé době opět gól za Baník, o to více je pro mě dnešní situace emotivnější,“ dodal Baroš, jenž vstřelil v české lize 41. branku.

V závěru mohl střelecký účet ještě rozšířit. Ale z vyložené šance těsně minul branku. „Čekal jsem, že Hrubý ještě chvíli s přihrávkou počká a já si předám míč na pravačku. Dal mi to sice krásně, ale musel jsem zakončovat levou a netrefil jsem míč přesně,“ litoval ostravský útočník promarněnou šanci.

„Dnešní výhra pro nás znamená první místo v tabulce. Doufám, že ho udržíme až do konce ligy,“ prohlásil v dobrém rozmaru. „Ale teď vážně. Zatím to neznamená nic jiného než skvělý start a uklidnění. Nesmíme přestat pracovat a uspokojit se. Možná zapracovala euforie nováčka,“ dodal Baroš.

Autor:

Rodiny bez životního pojištění přicházejí o peníze
Rodiny bez životního pojištění přicházejí o peníze

Řada maminek řeší u dětí odřená kolena, škrábance, neštovice nebo třeba záněty středního ucha. Z těchto příhod se děti většinou velmi rychle...